Z “Tak, jak Maryja” pożegnaliśmy Boże Narodzenie

O. Arnold w roli Symeona, Dominik Bryksy w roli św. Józefa i Karolina Surma jako Maryja – pięknym widowiskiem słowno-muzycznym żegnamy tegoroczne Boże Narodzenie.

Przedstawienie „Tak, jak Maryja” przygotowali wspólnie ojcowie franciszkanie, siostry niepokalanki oraz dursztyńska młodzież. Ma ono formę modlitwy i uwielbienia Wcielonego Słowa. Premiera odbyła się w sobotę 30 stycznia po wieczornej Mszy św. Druga odsłona będzie miała miejsce dzisiaj o godz. 19.00.

W tym roku nie udało się nam przygotować tradycyjnych jasełek, ale wierzymy, że nawet ta skromna forma wprowadzi nas w ducha modlitwy, ducha uwielbienia i ubogaci nasze serca – wyjaśniała przed wczorajszym występem s. Łucja Poręba.

I tak, w kilku następujących po sobie scenach młodzież wraz z o. Arnoldem i o. Józefem swoją grą aktorską zinterpretowała te fragmenty Pisma św., które odnoszą się wprost do sceny Zwiastowania, Narodzenia i Ofiarowania Pana Jezusa w świątyni. Wśród kontemplacji Słowa Bożego nie zabrakło też przesłania ks. Jana Twardowskiego pt. Pomódlmy się w Noc Betlejemską, które pięknie odśpiewał o. Arnold i słów Matki Teresy z Kalkuty wygłoszonych przez Dominika Bryksego.

A jeśli ktoś nie widział jeszcze widowiska koniecznie nich zajrzy dziś do kościoła o godz. 19.00

Serdecznie zapraszamy!

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dwadzieścia + czternaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.