XXIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04 września 2022 r.

1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej.

3. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce.

4. W piątek wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy, patronki FZŚ w Polsce.

5. W I piątek miesiąca zostały złożone ofiary na misje w kwocie 450 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.

6. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć; Wojciech Bizub, kawaler z parafii św. Marcina w Krempachach oraz Dominika Mocherek, panna z parafii tutejszej. Ktokolwiek wiedziałby o kanonicznych przeszkodach tego związku w sumieniu zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Dariusza Kaczmarczyka.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


18 − 3 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.