X Niedziela zwykła – ogłoszenia

X NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11 czerwca 2023

1. Dobiegamy prawie połowy czerwca – miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się: ile razy byłem na nabożeństwach czerwcowych, ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego czy jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

2. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 17.30, a dzisiaj o 16.30 gromadzimy się w naszym kościele na nabożeństwie do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie!

3. W czwartek, 15 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po procesji zapraszamy dzieci do zakrystii.

4. Zaś w piątek, 16 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzony z inicjatywy Świętego Jana Pawła II w całym Kościele od 1995 roku Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

5. A w sobotę, 17 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

6. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie procesji w czasie uroczystości Bożego Ciała. Rodzinie: Mocherków, Gromadów, Kaczmarczyków oraz straży za zrobienie ołtarzy, całej asyście, dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom pierwszokomunijnym, paniom za niesienie feretronów, panom za niesienie chorągwi, baldachimu, służbie liturgicznej, siostrom zakonnym i wszystkim za zaangażowanie i udział w procesji. Niech Chrystus Wam błogosławi.

We wtorek o godz. 19.00 w remizie strażackiej odbędzie się spotkanie informacyjne na temat dotacji czyste powietrze ( wymiana okien, wymiana  pieców, termoizolacja itp.).

W tym tygodniu patronują nam:

Poniedziałek, 12 czerwca – Bł. Męczennicy naszej prowincji zakonnej: Narcyz Turchan, Krystyn Gądek, Marcin Oprządek i Brunon Zembol. Ich postacie umieszczone są w naszym kościele na witrażu.

Wtorek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.

Środa, 14 czerwca – św. Michał Kozal, biskup i męczennik.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Rozalię Sołtys.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


11 − 1 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.