Wyśpiewały w Łopusznej I miejsce

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Dursztyna świętowały dziś swój wielki sukces! Za wiązankę przyśpiewek spiskich wywalczyły w Łopusznej I miejsce.

Przegląd Artystyczny KGW z terenu Gminy Nowy Targ odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej w sobotę 24 września i był szóstym z kolei. Tym razem swoje zdolności artystyczne (scenki rodzajowe i śpiew) zaprezentowały w nim gaździnki z 11 kół.  Były panie z Krempach, Nowej Białej, Łopusznej, Dursztyna, Gronkowa, Obidowej, Pyzówki, Szlembarku, Ludźmierza, Długopola i Ostrowska.

I choć – co powszechnie wiadomo, scenki humorystyczne są ich domeną, to w tym roku dursztyńskie gazdynie zdecydowały się jednak na śpiew. Pieśni, które zaprezentowały przed jury w składzie: Wanda Szado-Kudasikowa, Ewa Iwulska i Anna Mlekodaj, to: Witome Wos piyknie, Siedemdziesiont sukiyn miała, Przezegnoj mnie mamo, Joby oroł, joby sioł i A w tym nasym Dursztynie. Ubrane w stroje uszyte ze środków pozyskanych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prezentowały się na scenie nader sykownie, a ich mocne głosy niosły się echem po widowni.

KGW towarzyszyła też pani sołtys Stanisława Sołtys. Dodatkowym wyróżnieniem dla 8 reprezentantek dursztyńskiego koła była prośba przewodniczącej jury Anny Mlekodaj, by podczas dekoracji poszczególnych kół zaintonowały i poprowadziły śpiew.

Więcej zdjęć na: https://24tp.pl/n/99097

Facebook Comments

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


pięć × 3 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.