VII Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VII NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO: 12.05.2024 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pamiętajmy o słowach z Pisma Świętego, że nasza Ojczyzna jest w Niebie. Trwa Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania. W naszej świątyni parafialnej odmawiamy ją po wieczornej Mszy św.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:

w poniedziałek: wspomnienie dowolne NMP z Fatimy,

we wtorek: święto św. Macieja, Apostoła,

w środę: wspomnienie obowiązkowe św. Małgorzaty z Kortony.

w czwartek: święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski,

w piątek: wspomnienie obowiązkowe św. Paschalisa Baylona, zakonnika,

w sobotę: wspomnienie obowiązkowe św. Feliksa z Cantalice, zakonnika.

 1. W przyszłą niedzielę, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  W piątek 17 maja po Mszy św. wieczornej młodzież przygotowująca się w naszej parafii do sakramentu bierzmowania przeprowadzi modlitewne czuwanie, na które serdecznie zapraszamy. Modlitwy przed niedzielną uroczystością będą prowadzone przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Po czuwaniu cicha adoracja do godz. 21.00, kiedy to naszą modlitwę zakończymy Apelem Jasnogórskim. Natomiast w sobotę 18 maja Siostry Niepokalanki zapraszają serdecznie na bezpośrednie czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego na Skałkę. Czuwanie rozpocznie się o godz. 21.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu a zakończy Mszą św. o godz. 23.00.
 2. W tym tygodniu rozpoczniemy w naszej parafii dni modlitw o urodzaje – tzw. Dni Krzyżowe. Po wieczornych Mszach św. w poniedziałek, wtorek i środę udamy się do trzech krzyży, aby modlić się o dobre urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych. W poniedziałek poleca się modlić – „w okresie zasiewów”, we wtorek – „o uświęcenie pracy ludzkiej” i we środę – „za głodujących”. Tak też uczynimy w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy naszych parafian do pozostania w tych dniach po Mszach św. w kościele. Razem z kapłanem udamy się w pierwszym dniu pod krzyż górujący nad Dursztynem. W drugim dniu na parafialny cmentarz a w trzecim do jednej z przydrożnych kapliczek.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę i święta o 16.30.
 4. W tym tygodniu rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. Na pamiątkę objawień Matki Bożej w Fatimie odprawiane są one każdego 13 dnia miesiąca, począwszy od maja do października. Nabożeństwo Fatimskie jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. My rozpoczniemy te nabożeństwa w poniedziałek o godz. 17.30 modląc się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Na koniec nabożeństwa procesja z figurką wokół kościoła. Zapraszamy do czynnego udziału w tej szczególnej modlitwie.
 5. Informujemy, że schola działająca przy naszej parafii zaprasza chętne osoby w swoje szeregi. Możliwość zapisu w piątek po wieczornej Mszy św.
 6. Wszystkim, którzy w tym kolejnym tygodniu wielkanocnym obchodzić będą urodziny, imieniny bądź jubileusze życzymy szczególnej opieki Matki Najświętszej.
 7. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy pana Walentego Sowę z ul. Długiej 82.
 8. Zapowiedzi przedślubne. Zapowiedź pierwsza: sakramentalny związek małżeński w naszej parafii pragną zawrzeć Adrian Krystian Galiniak, kawaler zamieszkały w Krempachach z Natalią Dominiką Waniczek, panną zamieszkałą w Dursztynie. Kto by wiedział o poważnych przeszkodach istniejących pomiędzy narzeczonymi proszony jest o poinformowanie odpowiednich instancji.
Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


17 − jedenaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.