Strona Dursztyna wyróżniona

Nikt nas nie chwali. Pochwalmy się zatem sami 🙂

W kwietniu tego roku na wniosek p. sołtys Stanisławy Sołtys i za aprobatą wójta gminy Nowy Targ strona Dursztyna została zgłoszona do zorganizowanego przez Zarząd Województwa Małopolskiego konkursu Małopolska Wieś 2019.

Kategorie były 3:

  • Najpiękniejsza Małopolska Wieś
  • Nowatorska Małopolska Wieś
  • Małopolska Wieś w Sieci.

Zgodnie z regulaminem konkursu każda małopolska gmina mogła wytypować 2 sołectwa, które mogły wystartować w 2 wybranych przez siebie kategoriach. Dursztyn wystartował w kategoriach: Najpiękniejsza Małopolska Wieś i Małopolska Wieś w Sieci.

W Najpiękniejszej Małopolskiej Wsi nie udało się nic uzyskać (a nagrody były godziwe 😉 ). Wyróżnieniem doceniono natomiast prowadzenie strony:

 

 

 

W uzasadnieniu podjętej 1 lipca 2019 r. podczas IX Sejmiku Województwa Małopolskiego uchwały rozstrzygającej konkurs czytamy:

W dniu 7 marca 2019 r. na mocy Uchwały Nr 353/19 Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił konkurs pn. „Małopolska Wieś 2019”. Głównym celem konkursu jest zachęcenie społeczności lokalnych do aktywnego działania na rzecz podniesienia atrakcyjności małopolskiej wsi i poprawy życia jej mieszkańców (…)

Przedmiotem oceny Komisji Konkursowej w kategoriach Najpiękniejsza Małopolska Wieś i Nowatorska Małopolska Wieś były inicjatywy lokalne zrealizowane na terenie sołectwa w ostatnich 5 latach liczonych od roku poprzedzającego konkurs. W kategorii Małopolska Wieś w Sieci przedmiotem oceny była inicjatywa lokalna polegająca na prowadzeniu strony sołectwa, realizowana w sołectwach na terenie województwa małopolskiego w ostatnim roku poprzedzającym Konkurs.

Zarząd Województwa Małopolskiego w dniu 18 czerwca 2019 r. podjął Uchwałę Nr 1079/19 w sprawie zatwierdzenia wyników konkursu pn. „Małopolska Wieś 2019”, rekomendując udzielenie pomocy finansowej gminom z terenu województwa małopolskiego na terenie, których położone są sołectwa – laureaci konkursu.

A w & 2 ww. uchwały zapis:

Szczegółowe zasady i warunki udzielenia pomocy finansowej oraz jej przeznaczenie i zasady rozliczenia przekazanych środków finansowych określą umowy zawarte pomiędzy Województwem Małopolskim a gminami.

Pozostaje mieć jeszcze nadzieję, że chociaż część tych środków przeznaczona zostanie na zaplecze techniczne i modernizację tej działalności, która je zdobyła…

Pełna treść uchwały i wyniki w pozostałych 2 kategoriach poniżej: https://bip.malopolska.pl/umwm,a,1631893,uchwala-nr-xi12719-sejmiku-wojewodztwa-malopolskiego-z-dnia-1-lipca-2019-r-w-sprawie-udzielenia-w-20.html

uchwala_127_zal-1

Facebook Comments

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


osiemnaście − 14 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.