5 wizerunków Matki Bożej i 5 kolorów różańca – odmówiliśmy różaniec misyjny

Pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy” obchodzony jest dziś w Kościele Światowy Dzień Misyjny.

Dzień ten organizowany jest w Kościele powszechnym w przedostatnią niedzielę października, a w Polsce inauguruje on także Tydzień Misyjny. Z tej też okazji w dzisiejsze,niedzielne popołudnie staliśmy się świadkami niezwykle pięknej i wymownej modlitwy różańcowej, którą poprowadziły dzieci w strojach mieszkańców wszystkich kontynentów.

I tak w I tajemnicy tego oznaczonego kolorem zielonym różańca ubrane w stroje rdzennych Afrykańczyków dzieci modliły się za borykające się z głodem, wojnami i chorobami ludy Afryki. W tajemnicy II, oznaczonej kolorem czerwonym, stojący przed ołtarzem malcy prosili Matkę Bożą z Guadalupe za ludy Ameryki Łacińskiej. Tajemnica III różańca koloru białego poświęcona została narodom Europy (w tym także Polsce), które – choć chrześcijańskie – wymagają ponownego nawrócenia. Modlitwę w ich intencji dzieci skierowały do wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej. W IV tajemnicy, niosąc własnoręcznie przygotowany różaniec w kolorze niebieskim, dziewczynki ubrane w śliczne kwiatowe stroje ofiarowały opiece Matki Bożej ludy Australii i Oceanii. Ostatnia, V tajemnica oznaczona kolorem czerwonym, poświęcona została ludom Azji. Wszystkie różańce po każdej odmówionej tajemnicy pozostawione zostały przed ołtarzem.

Różańcowi misyjnemu przewodniczył o. proboszcz, rozważania kolejnych tajemnic czytała s. Łucja, a o oprawę muzyczną nabożeństwa zadbał o. Arnold.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


piętnaście − dziewięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.