Pomaganie przez wędrowanie – 20 marca wycieczka w Gorce

Kułakowy Wierch – Stare Wierchy – Maciejowa – Rabka Słone – tak w ogólnym zarysie będzie wyglądać  najbliższa wycieczka Fundacji Dunajec.

O zimowym wejściu na Babią Górę – pierwszym moim doświadczeniu wycieczkowym z Fundacją Dunajec – pisałam tydzień temu w artykule pt. Pomaganie przez wędrowanie, czyli baby i diabły na Babiej 🙂 Już w jego treści zapowiedziałam, że Fundacja nie zasypia gruszek w popiele i niedługo znów ogłosi jakieś wyjście 🙂 I – jak widać – nie trzeba było długo czekać, bo już pojawiło się zaproszenie – tym razem bardziej “lightowe”, 12-kilometrowe, w nasze pobliskie Gorce.

A oto co na swojej stronie napisali organizatorzy wycieczki:

Zapraszam na wycieczkę, tym razem niezbyt wymagającą, przejdziemy około 12 km. Suma podejść tylko 350 m, suma zejść około 570 m. Najwyższy punkt 985 m n.p.m w okolicy Jaworzyny Ponickiej. Na trasie: piękne widoki, dwa schroniska, ciekawe towarzystwo 🙂 Wyjście organizowane przez Fundację Dunajec i Gospodarstwo Karolina (gospodarstwokarolina.pl), przewodnik: Zbigniew Konopka

I podobnie jak w przypadku Babiej Góry – nie ma ustalonego cennika. Dojazd odbywa się we własnym zakresie, przewodnik nie pobiera za usługę żadnego wynagrodzenia. Będą tylko zbierane dobrowolne datki na rzecz pomocy Polakom na Kresach, a najpilniejsze teraz są sprawy: wiercenia studni, wyjazdu wolontariuszy i organizacja kolonii letnich dla dzieci z najuboższych rodzin.

Więcej o działalności Fundacji Dunajec na https://fundacjadunajec.pl/ i w moim artykule pt. Słodkie pomaganie Gorąco zachęcam!!!

Zapisy na wycieczkę (do godziny 20.00 dnia 19.03.2021 r. ) i informacje pod numerem telefonu: +48 695431564. E-mail: fundacja@fundacjadunajec.pl

A ja z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że jest opcja zabrania się na tę wycieczkę prosto z Dursztyna 🙂

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


cztery × 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.