Obłóczyny nowych ministrantów

W dzisiejszą uroczystość Chrystusa Króla Wojtek, Adrian, Mikołaj, Piotrek, Radek i Kuba dołączyli do grona ministrantów.

Do tego dnia przygotowywali się już od dawna. Dało się zauważyć, jak uczą się służyć do Mszy św., podpatrują starszych kolegów i ćwiczą stosowne umiejętności. Inna rzecz, że bez charakterystycznych białych komży, trudno było nie dostrzec ich w prezbiterium – tak mocno rzucali się w oczy.

Ceremonia obłóczyn ministranckich miała miejsce na Mszy św. o godz. 8.00. Tuż po uroczystym wejściu do kościoła o. proboszcz wywołał po imieniu wszystkich kandydatów, a ci publicznie potwierdzili swoją obecność i gotowość do przyjęcia nowych obowiązków. Zaraz potem Dominik Bryksy w imieniu ministrantów i lektorów poprosił o. proboszcza o przyjęcie do ich grona 6 nowych kandydatów. Zapewnił przy tym, że kandydaci  ci są dobrze przygotowani, i że można już powierzyć im pełnienie służby liturgicznej ołtarza.  Po jego prośbie o. proboszcz zwrócił się jeszcze do rodziców starających się o przyjęcie chłopców z pytaniem, czy ci wyrażają zgodę na to, by ich synowie pełnili posługę ministrancką. I zapewnienie takie otrzymał.

Właściwy moment przyjęcia chłopców do służby liturgicznej ołtarza nastąpił jednak dopiero po homilii. To wtedy wszyscy kandydaci złożyli takie przyrzeczenie:

Ja, Wojciech; ja, Adrian; ja, Mikołaj; ja, Piotr; ja, Radosław; i ja, Jakub, przyrzekam całym swoim życiem pełnić wierną służbę Bogu, chcę być gorliwym ministrantem przy ołtarzu, wzorowym uczniem w szkole, posłusznym synem i kochającym bratem w gronie rodziny oraz dobrym kolegą w pracy i zabawie. Chcę żyć i postępować według “Zasad Ministranta”. Króluj nam Chryste! 

Widzialnym znakiem przyjęcia chłopców do grona ministrantów było obleczenie ich w poświęcone przez o. proboszcza komże i pelerynki. Obłóczyn tych dokonali starsi ministranci, lektorzy i sam. o. Józef.

Nowymi ministrantami zostali:

  • Adrian Bigos, Radosław Łopata i Piotr Bigos – uczniowie klasy III;
  • Wojciech Gromada – uczeń kl. IV;
  • Mikołaj Chmielak – uczeń kl. V
  • i Jakub Sołtys – uczeń kl. VII.
Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


3 × cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.