III Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23 kwietnia 2023 r.

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii.

2. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza to zawarte w Ewangeliach.

3. W poniedziałek przypada uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi.

Jutro o godz. 19.00 w remizie strażackiej odbędzie się zebranie wiejskie.

4. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy przeżywali święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw o Urodzaje. Świąteczną Eucharystię połączymy z nabożeństwem błagalnym. Wszyscy wierni, także mieszkańcy miast, proszą tego dnia o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.

5. W sobotę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. Tak dalece wyróżniała się czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem o Jego krzyżu, że nadano jej tytuł Doktora Kościoła. A w 1999 roku Święty Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

6. Również w tę sobotę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

7. Przyszłą niedzielę – ostatnią niedzielę kwietnia będziemy przeżywali w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

  • Paweł Sądelski, kawaler z par. św. Jacka Groń-Leśnica z Joanną Sowa panna z par. tutejszej oraz,
  • Witold Skupień, kawaler z par M.B. Częstochowskiej Kluszkowce z Wiolettą Waniczek z par. tutejszej

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych wyżej wymienionych osób, w sumieniu zobowiązany jest to zgłosić w kancelarii parafialnej

Moi Drodzy! Dzisiaj od godz. 13.00 w remizie strażackiej będą zbierane składki na energię elektryczną kościoła, na kwiaty i obsługę zakrystii. W tym roku składka na energię będzie wynosić 130 zł. od rodziny. Składka na kwiaty 70 zł. i za obsługę zakrystii 80 zł. od rodziny. Osoby mieszkające samotnie płacą połowę tej składki. Składki można uiścić w dwóch ratach, dzisiaj i w październiku. Wam Drodzy Parafianie dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie i wystrój świątyni, jak również o dbanie i czystość kościoła. Niech dobry Bóg wszystkim wynagrodzi stokrotnie.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Romana Sowę.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


3 × jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.