II niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 03.03.2024 r.

  1. Od 2006 roku drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół w Polsce obchodzi jako dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W tym roku pod hasłem „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Ta niedziela nazywana jest także niedzielą “ad gentes”, co po łacinie oznacza: ku narodom, ku ludziom. To jedna z okazji do tego, by wesprzeć przede wszystkim modlitwą ponad 1700 misjonarzy i misjonarki z Polski, którzy pracują w blisko 100 krajach na całym świecie.
    Ich dzieła mogą rozwijać się dzięki modlitwie i otrzymywanej jałmużnie, którą w naszej parafii zbieramy regularnie w każdy pierwszy piątek miesiąca.
  2. W naszej świątyni nabożeństwa pasyjne odprawiane są w następującym porządku. Przez cały okres Wielkiego Postu w środy i piątki o 17. 30 nabożeństwo drogi krzyżowej. W niedzielę nabożeństwa pasyjne rozpoczynamy o godzinie 16.00 drogą krzyżową. Następnie nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Na koniec ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. Ofiara z gorzkich żali będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Za odprawienie tych nabożeństw można zyskać odpust zupełny.
  3. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w przyszłym tygodniu tj. 03 marca. Poprowadzi je O. Marek Kowalski, z zakonu paulinów. Z racji rozpoczynających się rekolekcji w pierwszą niedzielę miesiąca tj. 03.03.2024 r., nie ma niedzieli adoracyjnej.
  4. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W piątek nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusa po Mszy św. wieczornej. W tym dniu będzie miało miejsce spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Spotkanie zaczyna się o 17.30 nabożeństwem drogi krzyżowej. Następnie młodzież uczestniczy we Mszy św. i w nabożeństwie wynagradzającym Sercu Jezusowemu. Druga część spotkania odbędzie się w salce w klasztorze. W czasie wieczornej Mszy św. modlić się będziemy za misje i misjonarzy. Ofiary zebrane w czasie Mszy św., będą przeznaczone tradycyjnie na misje franciszkańskie. W piątek udamy się do chorych od godziny 8.00. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu a następnie Msza św. w której modlić się będziemy za wstawiennictwem Matki Najświętszej o Boże błogosławieństwo dla naszej parafii.
  5. W poniedziałek w czasie wieczornej Mszy św. modlimy się o święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego za wstawiennictwem św. Franciszka z Asyżu. We wtorek wieczorem czcimy św. Antoniego z Padwy. Prośmy świętych Franciszka i Antoniego o dar dobrze przeżytego okresu Wielkiego Postu.
  6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą urodziny, imieniny bądź jubileusze życzymy obfitości łask Bożych i szczególnej opieki świętych patronów a w szczególności Matki Bożej.
  7. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy panią Marię Gryguś z ul. Długiej.
Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


jeden × 1 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.