Dzięki Polskim Lasom Państwowym i wsparciu posła Edwarda Siarki podbili Bułgarię

Prowadzony przez Ilonę Babiak Zespół Regionalny “Honaj”  brał udział w kilkudniowym Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Nestyja – Perła Morza Czarnego” w Bułgarii. Po długiej autokarowej podróży zespół dotarł do miejscowości Słoneczny Brzeg, kurortu z najpiękniejszymi plażami Morza Czarnego.

W ciągu trzech dni nasi tancerze  zaprezentowali się przed międzynarodową publicznością w bogatym repertuarze tańców spiskich. Ze względu na wysokie temperatury koncerty odbywały się wieczorami.
Wspaniała atmosfera, kąpiele w morzu i basenie, śpiewy oraz nowe międzynarodowe znajomości – to wszystko towarzyszyło młodym dursztyńskim artystom. Każdy występ nagrodzono gromkimi brawami. Była także okazja do podziwiania scenicznych umiejętności zespołów z innych krajów, m.in.: Bułgarii, Gruzji, Ukrainy, Rumunii, Serbii czy Mołdawii.

Wyprawa ta nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie dofinansowanie do transportu przez Polskie Lasy Państwowe. To dzięki niemu dzieci, młodzież i dorośli mogli spędzić niezapomniane chwile w słonecznej Bułgarii.

– Składamy jeszcze raz podziękowania na ręce Pana Edwarda Siarki. Te wspomnienia zostaną z nami na całe życie – deklarują członkowie zespołu.

Ale dofinansowanie do wyjazdu to nie wszystko. Polskie Lasy Państwowe przekazały też mnóstwo gadżetów: linijek, notesików, smyczy, kredek i innych materiałów edukacyjnych na potrzeby zorganizowanego w niedzielę 20 sierpnia III Dursztyńskiego Festynu. Wszystkie one ucieszyły serca najmłodszych.

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


pięć − 3 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.