Anetka i Michał nagrodzeni

W Wiejskim Domu Kultury w Krempachach odbył się dziś V Konkurs Dekanalny Poezji Maryjnej. Wzięło w nim udział 39 uczestników z 14 miejscowości dekanatu niedzickiego. W tym Anetka Łętowska i Michał Kaczmarczyk Dursztyna.

– To jeden z najpiękniejszych konkursów – Matka Boża, cudowna postać wybrana przez Boga, pełna ciepła i miłości – przekonywała kierowniczka WDK Maria Krzysztofek.

Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży. I miał na celu uwrażliwić je na piękno twórczości religijnej, ukształtować ich osobowości na wzór Maryi oraz wyłonić i nagrodzić młode talenty.

Decyzją jury w składzie: Barbara Paluch, Józefa Kuchta, Aleksandra Kachniarz, Leokadia Surma i ks. proboszcz Zbigniew Ścisłowicz oceniła uczestników następująco:

  • 1kategoria = kl. 0-3

nagroda specjalna – Antoś Pacyga z WDK Krempachy, 1. miejsce – Weronika Stronczek z Kacwina, 2. miejsce – Konrad Sołtys z Łapsz Wyżnych i Szymon Górecki z Łapsz Wyżnych, 3. miejsce – Joanna Głodek z Dębna i Zuzanna Mroszczak z Krempach wyróżnienie – Izabela Łojek z Krempach i Martyna Powalacz z Frydmana

  • 2 kategoria = kl. 4- 6

1. miejsce – Martyna Kobylarczyk ze Sromowiec Wyżnych, Emilia Brzyzek z Krempach i Michał Kaczmarczyk z Dursztyna, 2. miejsce – Iwona Molitorys z Kacwina, 3. miejsce – Roksana Pietraszek z WDK Krempachy, wyróżnienie – Weronika Waras z Knurowa

  • 3 kategoria = kl. 7 i 8

1. miejsce – Wiktoria Sobolak z Krempach, 2. miejsce – Klaudia Gelata z Frydmana, 3. miejsce– Martyna Łojek z Nowej Białej, wyróżnienie – Aneta Łętowska z Dursztyna, Aleksandra Radecka z Kacwina

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, które zakupiono dzięki finansowemu wsparciu z Urzędu Gminy Nowy Targ, Starostwa Powiatowego w Nowym Targu i Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej. Uczestnicy konkursu i opiekunowie otrzymali też poczęstunek.

Zdjęcia: Franciszek Pacyga

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


pięć × dwa =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.