Zwolnienia z części opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Właściciele nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Nowy Targ, zgodnie z uchwałą Rady Gminy Nowy Targ z dnia 22 grudnia 2021 r. w sprawie zwolnień w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (uchwała nr XXVIII/301/2021) zostają zwolnieni w części z opłaty w przypadku:

– gospodarstw domowych obejmujących rodziny wielodzietne w rozumieniu ustawy z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1744) na trzecie i kolejne dziecko wskazane w deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, które posiada Kartę Dużej Rodziny – zwolnienie w wysokości 10,00 zł od stawki
obowiązującej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi;

– właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym – zwolnienie w wysokości 1,00 zł miesięcznie od mieszkańca.
Właściciele nieruchomości, którym przysługują zwolnienia obowiązani są do złożenia nowej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie opadami komunalnymi.

Wójt Gminy Nowy Targ
/-/ mgr Jan Smarduch/-/

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


14 + trzy =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.