Resurrectio – znaczy Zmartwychwstanie!

– Powiedzmy dziś Jezusowi, zaraz po tym, jak przyjmiemy Go w Komunii św., że bardzo Go kochamy. Powiedzmy Mu też, że prawdziwie w Niego wierzymy – prosił podczas Mszy Zmartwychwstania Pańskiego o. Józef.

Punktualnie o 6 rano rozpoczęła się uroczysta Msza św. rezurekcyjna. Po przeniesieniu Najświętszego Sakramentu z Bożego Grobu uformowaliśmy procesję i przeszliśmy uliczkami wokół kościoła. W procesji udział wzięli ministranci oraz służba ołtarza, ojcowie franciszkanie z bratem Markiem, siostry pasterzanki, siostry niepokalanki, siostry z Wichrówki, panny i kobiety niosące feretrony, panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy od  Wielkiego Piątku pełnili straż przy Grobie Pańskim.

Po odśpiewaniu radosnego Alleluja i uroczystego Te Deum rozpoczęła się Msza św. Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczystość uświetnił hufiec strażaków stojących tuż przed ołtarzem oraz prowadzące śpiew, paradnie ubrane panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Po homilii i komunii świętej o. proboszcz tradycyjnie już podziękował wszystkim parafianom za udział w ceremoniach Triduum Paschalnego. W sposób szczególny dziękował tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tych uroczystości. Osobne podziękowania trafiły również do jego współbraci – o. Arnolda za posługę w konfesjonale, celebracje oraz głoszenie homilii podczas Gorzkich Żali, br. Marka – za świąteczny wystrój kościoła, oraz do ks. Antoniego  – za jego posługę kapłańską. Dziękował też siostrom za wspólną modlitwę i wszelkie wyświadczone dobro, paniom Z KGW za śpiew, strażakom za asystę, ministrantom i lektorom, niosącym feretrony oraz dwóm małym dziewczynkom – Kindze i Karolince za sypanie kwiatków.

Uroczystości – już tradycyjnie – zakończyły się uroczystym błogosławieństwem i życzeniami zdrowych, wesołych, spokojnych świąt!

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dwa × 4 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.