Zesłanie Ducha Świętego – ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ UROCZYSTOŚCI ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO:

19.05.2024 r.

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie, z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Kończymy okres paschalny. Niech dar Ducha Świętego, którego Pan wylał obficie, umacnia w nas dzieło zbawienia. W swym codziennym życiu możemy dawać świadectwo Chrystusowi, bo Duch Pana umacnia to, co słabe, prostuje, to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy: – poniedziałek: Święto NMP, Matki Kościoła; – wtorek: Wspomnienie obowiązkowe św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika, współpatrona Prowincji Matki Bożej Anielskiej; – czwartek: Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; – piątek: wspomnienie obowiązkowe NMP Wspomożycielki Wiernych.
 1. W piątek 24 maja o godz. 18.00 w naszej parafii będziemy modlić się o dar uzdrowienia od chorób duszy, ciała i uwolnienia od wszelkiego zła. Mszy św., przewodniczyć będzie O. Józef Witko OFM, który poprowadzi także czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem.
 2. W przyszłą niedzielę, 26 maja będziemy obchodzić Uroczystość Trójcy Świętej. W tym dniu w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Na Mszy św. o godz. 11.00, dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swojego serca. Otoczmy je już teraz swoją modlitwą a także rodziców, chrzestnych i tych wszystkich, którzy będą się trudzić, aby uroczystość była dobrze przygotowana i przebiegła sprawnie. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych oraz rodziców i chrzestnych w naszej parafii będzie miała miejsce w sobotę 25 maja o godz. 17.00.
 3. W poniedziałek w czasie wieczornej Mszy św. modlimy się o święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego za wstawiennictwem św. Franciszka z Asyżu. We wtorek wieczorem czcimy św. Antoniego z Padwy.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę i święta o 16.30.
 5. Parafia św. Bartłomieja w Niedzicy organizuje pielgrzymkę samolotową śladami sanktuariów Maryjnych Francji, Andory i Hiszpanii w dniach 20 – 27 września 2024 roku. Zainteresowane osoby, prosimy o kontakt z księżmi z parafii.
 6. Serdecznie zapraszamy na II Nocne czuwanie parafii dekanatu niedzickiego w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze z 7 na 8 czerwca w godzinach popołudniowych udamy się autokarami do Częstochowy na Jasną Górę, aby podczas nocnego czuwania zawierzyć nasze parafie i każdego z nas osobiście Maryi. Powrót będzie w sobotę 8 czerwca w godzinach porannych. Szczegóły są umieszczone na plakatach wywieszonych w kruchcie naszego Kościoła. Zapisy w zakrystii.
 7. Wszystkim, którzy w tym pierwszym tygodniu okresu zwykłego obchodzić będą urodziny, imieniny bądź jubileusze życzymy obfitości Bożych darów a zwłaszcza darów Ducha Świętego oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.
 8. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy pana Józefa Sowę z ul. Długiej.
 9. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana nasz parafianin, świętej pamięci Stanisław Pukański, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 20 maja o godz. 12.00 w naszej świątyni parafialnej. W jego intencji odmówmy: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki wieków. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.”

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


19 − osiemnaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.