Zbieranie odpadów rolniczych – folia rolnicza

Wójt Gminy Nowy Targ, w związku z ogłoszonym w przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Programem „Usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”, informuje, że Gmina Nowy Targ zamierza przystąpić do powyższego Programu i planuje realizować bezpłatne odbiory od rolników odpadów z działalności rolniczej z terenu Gminy Nowy Targ.

Odpady będą zbierane w 2023 roku. Wnioskodawca zobowiązany będzie dostarczyć odpady do wskazanego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w wyznaczony dzień i godzinę na własny koszt. Odpady przyjmowane będą bezpłatnie. O dokładnym harmonogramie odbioru odpadów rolnicy zostaną powiadomieni w terminie późniejszym.

Zgłoszenie do programu polegającego na usuwaniu odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag wraz z załącznikami dostępne są w Urzędzie Gminy Nowy Targ w godzinach pracy Urzędu oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy Nowy Targ (www.ugnowytarg.pl, zakładka: strefa mieszkańca), a także u Sołtysów.

Usługa usuwania odpadów rolniczych stanowi pomoc de minimis w rolnictwie dla osób prowadzących gospodarstwo rolne. W związku z tym do wniosku należy dołączyć odpowiednie oświadczenie dot. pomocy de minimis w rolnictwie.

Wnioski należy składać w terminie do 15 czerwca 2023 roku do Urzędu Gminy Nowy Targ, przesłać pocztą na adres: Urząd Gminy Nowy Targ, ul. Bulwarowa 9, 34-400 Nowy Targ lub przesłać na adres poczty elektronicznej: odpady@ugnowytarg.pl.

Dane ze zgłoszeń są niezbędne do przeprowadzenia analizy możliwości pozyskania przez Gminę Nowy Targ dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i określenia ilości odpadów rolniczych na terenie Gminy.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


3 × 3 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.