Zawieszenie zajęć szkolnych – komunikat

Wójt Gminy Nowy Targ informuje, że na stronie MEN pojawił się komunikat o odwołaniu zajęć w szkołach i przedszkolach z powodu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W związku z powyższym wszystkie szkoły na terenie Gminy Nowy Targ przez okres 2 tygodni, począwszy od poniedziałku 16 marca 2020 r. do 27 marca 2020 r. będą zamknięte.

Informacje na temat odwołania zajęć w szkołach i przedszkolach znajdują się na stronie Ministerstw Edukacji Narodowej: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

Najbliższe dni, tj. 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze. – Jeśli jakieś dziecko przyszłoby w tych dniach do placówki, zapewnimy mu opiekę – wyjaśnia dyrektor Małgorzata Sowa. – Ale od poniedziałku 16 marca wychowankowie i uczniowie nie przychodzą już w ogóle do szkoły.

Zarządzenie to nie oznacza jednak nadprogramowych “ferii” dla uczniów i nauczycieli. W miarę możliwości przez następnych 14 dni nauczanie będzie kontynuowane przy użyciu dostępnych e-materiałów,  internetu, poczty elektronicznej i innych mediów społecznościowych.

Więcej szczegółów i praktycznych rozwiązań już niebawem na http://www.dursztyn.szkolnastrona.pl/index.php

Zdjęcie w nagłówku: poglądowe

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


5 + sześć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.