Zakończenie roku szkolnego

Takiego zakończenia roku szkolnego jeszcze nie mieliśmy. Było kameralnie, dyskretnie i cicho.

Zaczęło się tradycyjnie – od Mszy św. dziękczynnej za cały ten miniony rok szkolny. A potem już wszystko było nietradycyjne.

Najpierw uczniowie VII klasy w krótkiej akademii pożegnali kończących edukację podstawową uczniów klasy VIII, przy czym piosenki i wiersze wybrzmiały – nie jak zawsze w murach szkoły – ale w kościele. Potem do głosu dopuszczeni zostali sami absolwenci, którzy już wcześniej zaznaczyli swoją obecność czynnym udziałem w liturgii tej Mszy św.

I tak Magda, Ola, Kinga, Michał, Łukasz, Mirek i Szymon po raz ostatni wyrazili swoją wdzięczność całemu gronu pedagogicznemu, a zwłaszcza swojej wychowawczyni Aleksandrze Kachniarz i dyrektor Małgorzacie Sowie, za cały trud wychowania. Nie zabrakło przy tej okazji łez wzruszeń i łamiących się głosów, bo moment odchodzenia nigdy nie jest łatwy.

Korzystając z szerszej widowni, p. dyrektor Małgorzata Sowa podzieliła się też radosną wieścią, że 3 uczennice naszej szkoły zyskały w tym roku stypendium wójta gminy Nowy Targ, a były to:

  • Kinga Waniczek – kl. VIII,
  • Wioletta Wójciak – kl. VII,
  • Natalia Łętowska – kl. VII,
  • Katarzyna Kaczmarczyk – kl. VI – wyróżnienie.

Po zakończeniu Mszy św. i symbolicznym pożegnaniu kl. VIII uczniowie poszczególnych klas udali się do szkoły, by tam z rąk swoich wychowawców uzyskać promocję na następny rok szkolny.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


jeden × dwa =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.