XXXIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

33 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13.11.2022 r.

1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą.

2. Dzisiaj zapraszamy na godz. 14.30 na wspaniałe patriotyczne widowisko pt. „To jest moja Ojczyzna” z racji rocznicy Niepodległości naszej Ojczyzny w wykonaniu najmłodszych dzieci, młodzieży i starszych, które zostało przygotowane przez Siostry Niepokalanki. Jest to również piękna lekcja patriotyzmu.

3. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy do modlitwy za zmarłych. W dni powszednie będą czytane wypominki o godz. 17.15, a w niedzielę o 16.15. Po wypominkach w niedzielę, środę i sobotę za zmarłych odmówimy cząstkę różańca, a w pozostałe dni nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

4. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie.

5. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W tym tygodniu patronują nam:

  • poniedziałek, święci męczennicy Mikołaj Tawelić i Towarzysze

  • wtorek, św. Dydak, patron braci zakonnych

  • czwartek, Święta Elżbieta Węgierska, patronka FZŚ

  • piątek, Błogosławiona Karolina Kózkówna , dziewica i męczennica

  • sobota, św Leonard z Porto Maurizio, kapłan

W najbliższym czasie Sakramentalny Związek Małżeński zamierzają zawrzeć: Krzysztof Rabiański, kawaler zam. w tutejszej parafii z Agnieszką Kromką, panną, zam. w parafii pw. św. Anny w Kacwinie. Ktokolwiek wiedziałby o kanonicznych przeszkodach wyżej wymienionych osób, w sumieniu zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Walentego Kaczmarczyka.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


osiem − jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.