XXXII niedziela zwykła – ogłoszenia

12 listopada 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz!

 

  1. Dziękujemy za ofiary złożone na kalendarze misyjne i Ziemię Świętą. Zebrano 700 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto sekretariatu misyjnego Prowincji Matki Bożej Anielskiej. Jeżeli ktoś chciałby pozyskać kalendarze misyjne na 2024 rok, są one dostępne
    w zakrystii.

 

  1. Listopad tradycyjnie przypomina nam o modlitewnej pamięci o zmarłych. Stosunek do zmarłych jest wyrazem naszej duchowej kultury. Chrześcijańska wiara nakazuje nam coś więcej niż dbałość o rodzinne groby czy bezimienne mogiły. Wierzymy, że zmarli sami pomóc sobie już nie mogą. Pamiętajmy o nich nie tylko w listopadzie. Polecając ich Bożemu miłosierdziu, miejmy na uwadze, że kiedyś sami będziemy w podobnej potrzebie. Zapraszamy do czynnego uczestnictwa w modlitwach za zmarłych w naszej parafii. W intencjach naszych bliskich zmarłych odprawiamy nabożeństwo drogi krzyżowej, różaniec i czytamy wypominki.

 

  1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą urodziny, imieniny bądź jubileusze życzymy obfitości łask Bożych i szczególnej opieki świętych patronów a w szczególności Matki Bożej.

 

  1. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy pana Franciszka Hornika.

 

W tym tygodniu patronują nam:

Poniedziałek, 13 listopada – św. św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003).

Piątek, 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231).

Sobota, 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


13 − dziewięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.