XXX Niedziela zwykła – ogłoszenia

30 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23.10.2022 r.

1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi modlitwami i ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.30. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe wyjątkowo zostanie odprawione o godz. 16.15 w intencji misji i pokoju na świecie prowadzone przez dzieci naszej parafii, nabożeństwo zostało przygotowane przez Siostry Niepokalanki.

3. W piątek, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, są to świadkowie życia Jezusa, głosiciele prawdy o Jego śmierci i zmartwychwstaniu.

4. Zbliża się listopad czas modlitwy za naszych drogich zmarłych. Wychodząc ze świątyni można zabrać kartki wypominkowe, wypisać imiona zmarłych i przynieś do zakrystii.

5. W zeszłą niedzielę były zbierane ofiary do puszek z racji Dnia Papieskiego na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrano i przekazano 1050 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy podziękowanie.

6. O. Proboszcz z Kluszkowiec zwrócił się z prośbą o zorganizowanie zbiórki na rzecz młodej rodziny, która 11 października w pożarze nowo wybudowanego domu jednorodzinnego w Krośnicy straciła cały dorobek życia. Mieszkali w tym domu zaledwie 2 miesiące. Rodzina ta jest szczególnie w trudnej sytuacji ze względu na to, że ma dziecko niepełnosprawne. Z góry za wszelką pomoc tej rodzinie składa serdeczne podziękowanie i pamięć w modlitwie.

Zbiórka zostanie przeprowadzona w przyszłą niedzielę po Mszach św.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Mariana Hornika.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dwadzieścia + dwa =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.