XXVI niedziela zwykła – ogłoszenia

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  1 października 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennie celebrowanym w naszym kościele o godz. 17.30 październikowym nabożeństwie. W niedziele nabożeństwo różańcowe o 16.30 Przypominamy o tym, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
 1. W poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. To liturgiczne wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest bronić nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak by było to możliwe, musimy być uważni na jego natchnienia.
 1. W środę, 4 października, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu, ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy. W naszym kościele parafialnym po Mszach świętych będzie można uczcić relikwie świętego Ojca Franciszka. Za nawiedzenie franciszkańskiej świątyni w tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 3 października, w wigilię Uroczystości Świętego Franciszka z Asyżu, zgodnie z wielowiekową tradycją rodzina franciszkańska świętuje tradycyjne nabożeństwo Transitus. Jest to jedno z bardziej wzruszających nabożeństw dla wszystkich braci i sióstr Zakonu św. Ojca Franciszka, wspominających ostatnie chwile Świętego na ziemi i wdzięcznych za dar Jego niezwykłej świętości dla całego Kościoła. W naszym Kościele nabożeństwo to będzie odprawione po Mszy św. o godz. 18. 00. Zapraszamy wszystkich parafian i gości do udziału w tym nabożeństwie.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru miłosierdzia Bożego możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek w czasie nabożeństwa różańcowego o 17.30 i wieczornej Eucharystii o godz. 18.00 prosimy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Winnicy Pańskiej. W pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy miłosiernej miłości płynącej z przebitego Jezusowego Serca, odnawiając naszą komunię z Bogiem i braćmi. W czasie nabożeństwa różańcowego zostaną także odmówione modlitwy pierwszopiątkowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godziny 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – zapraszam na Mszę Świętą i pierwszosobotnie nabożeństwo połączone z odmówieniem różańca o godz. 17.30
 1. W czwartek, 5 października, w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Święty Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego miłosierdzia”, która wyszła z Polski. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla samych siebie i dla całego świata.
 1. W sobotę, 7 października, przeżywać będziemy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Tego dnia nabożeństwo różańcowe poprowadzą dzieci przygotowujące się w naszej parafii do I Komunii Świętej. W czasie Mszy świętej o godz. 18.00 zostaną poświęcone różańce pierwszokomunijne. Po błogosławieństwie zmiana tajemnic różańcowych.
 1. W sobotę o godz. 11.00 odbyło się spotkanie organizacyjne scholii parafialnej. W związku z tym, że na spotkaniu pojawiły się tylko dwie osoby nie widzimy możliwości dalszego działania scholii w takiej formie jak dotychczas. Wszystkim, którzy wykazali jakiekolwiek zainteresowanie tym tematem dziękujemy za wsparcie i pomoc.
 1. W przyszłą niedzielę 8.10.2023 roku zbierane będą składki na energię elektryczną, kwiaty, posługę w zakrystii, malowanie dachu na kościele, utrzymanie czystości na cmentarzu. Zbiórka środków na te cele odbędzie się w remizie strażackiej o godzinie 13.00.
 1. Od 02 października zaczynamy przyjmować wypominki listopadowe. Kartki na których będzie można wypisać imiona swoich zmarłych znajdować się będą na stoliku przy wejściu do kościoła oraz przy bocznych ołtarzach. Prosimy o zaznaczenie czy to mają być wypominki listopadowe czy roczne, oraz o wyraźne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych.
 1. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy panią Jadwigę Łojas z ul. Pienińskiej.
 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze życzymy obfitości łask Bożych, opieki Maryi i wstawiennictwa św. Franciszka z Asyżu.

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


pięć × cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.