XXIX Niedziela zwykła – ogłoszenia

29 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16.10.2022 r.

1. Przeżywamy dwudziestą dziewiątą niedzielę zwykłą w roku kościelnym. Wspólnie modlimy się, aby nasza wola była zawsze oddana Bogu i abyśmy szczerym sercem służyli Bożemu majestatowi. Niech na tej drodze wspomaga nas doświadczenie bliskości Pana w Eucharystii.

2. Dziś przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny.

Jest to kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.

3. Również dzisiaj o godz. 13.00 w remizie strażackiej będzie zbierana składka za obsługę cmentarza parafialnego, jak również uzupełniające składek na energię, kwiaty i obsługę zakrystii. Dziękujemy Panu Marianowi Łętowskiemu za należyte, całoroczne utrzymanie miejsca pochówku naszych drogich zmarłych.

4. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.30, w niedzielę o 16.30.

5. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego,biskupa i męczennika.

We wtorek, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, w czasie którego będziemy wspierać modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia.

W czwartek wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana.

W sobotę, w liturgii będziemy wspominać Świętego Jana Pawła II.

6. Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach. Nabożeństwo różańcowe wyjątkowo zostanie odprawione o godz. 16.15 w intencji misji i pokoju na świecie prowadzone przez dzieci naszej parafii.

7. Zbliża się listopad czas modlitwy za naszych drogich zmarłych. Wychodząc ze świątyni można zabrać kartki wypominkowe, wypisać imiona zmarłych i przynieś do zakrystii.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wytrwałości w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Andrzeja Krzysztofka.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


1 × dwa =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.