XXIV Niedziela zwykła – ogłoszenia

24 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11 września 2022 r.

1. Dziś dwudziesta czwarta niedziela zwykła w ciągu roku. Dobry Bóg w swojej łaskawości zgromadził nas w świątyni, abyśmy po raz kolejny sprawowali pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech moc Boga płynąca z tajemnicy Eucharystii wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela i dźwiganiu codziennego krzyża.

2. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.

3. Dzisiaj przypada także kolejna rocznica ataku terrorystycznego na World Trade Center w Nowym Jorku. Niech dobry Bóg okaże miłosierdzie wszystkim, którzy zginęli w terrorystycznych zamachach.

4. We wtorek, 13 września, nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.15 rozważania różańcowe, następnie odbędzie się procesja wokół kościoła. Prosimy dziewczęta o niesienie figury w strojach spiskich. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie w klasztorze rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

5. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem

6. W czwartek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież z klas VIII, VII i VI, którzy pragną przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.

7. W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny. W tym dniu wspomnienie Stygmatów św. Franciszka z Asyżu.

8. W najbliższą niedzielę, 18 września, przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 13 września – Święty Jan Chryzostom, wybitny kaznodzieja, doktor Kościoła;

– piątek, 16 września – Święci Korneliusz papież, orędownik jedności Kościoła, i Cyprian, biskup Kartaginy, obaj zginęli śmiercią męczeńską.

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć; Wojciech Bizub, kawaler z parafii św. Marcina w Krempachach oraz Dominika Mocherek, panna z parafii tutejszej. Ktokolwiek wiedziałby o kanonicznych przeszkodach tego związku w sumieniu zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Dariusza Kaczmarczyka.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


20 − czternaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.