XXIV niedziela zwykła – ogłoszenia

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 września 2023 r.

1. Dzisiaj przypada rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie. Na Mszy świętej o godzinie 11.00 będziemy dziękować za plony i błogosławieństwo Boże dla naszych parafian. Dożynki parafialne to czas dziękczynienia. Zapraszamy wszystkich na świętowanie tego szczególnego czasu.

  1. Zwyczajem naszej prowincji zakonnej w poniedziałek czcimy świętego Franciszka z Asyżu, modląc się o powołania do życia zakonnego. We wtorek natomiast czcimy świętego Antoniego z Padwy powierzając świętemu patronowi naszych parafian.
  1. We wtorek 19 września zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej na Mszę o godzinie 18.00 a po niej na spotkanie organizacyjne w klasztorze. Dnia 22 września odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania. Na Mszę świętą o godzinie 18.00 zapraszamy młodzież oraz rodziców a po niej odbędzie się organizacyjne spotkanie w klasztorze.
  1. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września, to jest najbliższy poniedziałek, przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy. Natomiast w czwartek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
  1. Przyszłą niedzielę, 24 września, w Kościele będziemy obchodzili jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  2. Dziękujemy za opiekę nad naszą parafialną świątynią. W tym tygodniu zapraszamy Pana Franciszka Kubuszka z ul. Pienińskiej do uporządkowania naszej parafialnej świątyni.
  3. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze życzymy obfitości łask Bożych, opieki Maryi i wstawiennictwa świętych patronów przede wszystkim ze chrztu i bierzmowania.
Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


1 × cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.