XXI Niedziela zwykła – ogłoszenia

21 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21 sierpnia 2022 r.

1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.

2. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.

3. We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

4. W środę, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.

W czwartek, wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona FZŚ

W piątek, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani.

W sobotę, wspomnienie św. Moniki, matki św. Augustyna.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory żniwne i prosić, aby nikomu nie zabrakło pożywienia.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Zbigniewa Sołtysa.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


1 × trzy =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.