XV niedziela zwykła – ogłoszenia

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 lipca 2023 r.

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zastawiając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być światłem dla współczesnego świata!

2. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana

W piątek wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, kapłana i doktora Kościoła.

W sobotę w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Odpust w Nowej Białej.

3. Do 9 sierpnia odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach projektu Stowarzyszenia Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy. Zużyty sprzęt można przynosić do klasztoru.

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Marcelina Zygmund, panna zamieszkała w par. tutejszej i Jakub Cudzich, kawaler zamieszkały w par. tutejszej. Ktokolwiek wiedziałby o kanonicznych przeszkodach wyżej wymienionych osób w sumieniu zobowiązany jest to zgłosić do kancelarii parafialnej.

4. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze życzymy obfitości łask Bożych , opieki M. Najśw. Przebywającym na wakacjach życzymy miłego wypoczynku.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Wojciecha Sołtysa.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


8 + 18 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.