XIII niedziela zwykła – ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 30.06.2024 r.

 1. W XIII niedzielę zwykłą dziękujemy Bogu za świadectwo wiary tych wszystkich, którzy uczestniczyli w odpuście parafialnym ku czci patrona parafii św. Jana Chrzciciela 23 czerwca. Dziękujemy O. Justynowi Duszczykowi paulinowi z Bachladówki, który przewodniczył sumie odpustowej. Bóg zapłać za jego posługę i wygłoszone okolicznościowe kazanie. Dziękujemy strażakom z Dursztyna za niesieniem feretronów i czuwanie nad bezpieczeństwem wiernych w czasie procesji. Panom, którzy nieśli baldachim, dzieciom, które sypały kwiaty. Dziękujemy bratu Markowi za udekorowanie świątyni kwiatami. Bóg zapłać za śpiew, włączenie się w liturgię ministrantom i lektorom. Zespołowi Honaj za piękną oprawę muzyczną. Państwu Przemysławowi, Danieli i Sarze Bakaj oraz Rozalii Wojciół z Bistro za przygotowanie uroczystego obiadu w klasztorze serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło wielkie Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo czerwcowe. Dziękujemy tym wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach czerwcowych prowadząc śpiew i adorując Najświętszy Sakrament.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przeżywamy
  je tradycyjnie podczas nabożeństw wieczornych przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o godz. 17.30. W piątek od godziny 8.00 udamy się z posługą duszpasterską do chorych, prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii.
 4. Dnia 07. lipca z racji pierwszej niedzieli miesiąca nie ma kazania a po Mszach adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W poniedziałek w czasie wieczornej Mszy św. modlimy się o święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego za wstawiennictwem św. Franciszka z Asyżu. We wtorek wieczorem czcimy św. Antoniego z Padwy. Po mszach uczczenie relikwii świętych patronów.
 6. W tym tygodniu wspominamy:
 • Środa – Święto św. Tomasza Apostoła
 • Sobota – Wspomnienie obowiązkowe bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, patronki Dzieła Misyjnych.
 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą urodziny, imieniny bądź jubileusze życzymy obfitości łask Bożych opieki Matki Bożej.
 2. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy pana Andrzeja Ciężobkę.
Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


cztery × dwa =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.