XI niedziela zwykła – ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

16.06.2024 r.

 

  1. W XI niedzielę zwykłą Chrystus przypomina nam o tym, że dla Boga zawsze jest dobry czas, by rzucać ziarno słowa w żyzną ziemię ludzkich serc. Zróbmy wszystko co w naszej mocy, aby ziarno słowa Bożego wydało obfity plon w naszych ludzkich sercach, a owoce tego zasiewu niech przerodzą się w uczynki miłosierdzia wobec braci i sióstr. Niech w naszej parafii widać będzie jak moc Słowa Bożego wydaje plon. Tym bardziej, że w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust ku czci patrona naszej parafii św. Jana Chrzciciela. Z przyczyn organizacyjnych uroczystość odpustowa zostaje przeniesiona z poniedziałku 24 czerwca na niedzielę 23 czerwca. Msza odpustowa o 11.30. Zachęcamy wszystkich parafian do jak najliczniejszego udziału w tej uroczystości. Jak każdego roku niech i tym razem będzie widać, że jest to szczególny dzień dla każdego z nas. W tym dniu proboszcz O. Paweł i wikary O. Olivier obchodzić będą swoje imieniny. Pamiętajmy w modlitwie o solenizantach, polecając ich opiece świętych patronów.
  2. W piątek 21 czerwca zakończenie roku szkolnego. Z tej okazji zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców oraz nauczycieli, dyrekcję, pracowników administracji na okolicznościową Mszę o godz. 8.00. W tym dniu wieczorem młodzież przygotowująca się w naszej parafii do sakramentu bierzmowania będzie miała swoje ostatnie spotkanie przed wakacjami. Spotkanie jak zwykle będzie składało się z dwóch części. Pierwsza liturgiczna a druga katechetyczna. Kandydaci do bierzmowania przychodzą na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30, zostają na Mszy świętej. Po niej udają się na drugą część spotkania do klasztoru.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele i święta o godz. 16.30.
  4. W poniedziałek w czasie wieczornej Mszy św. modlimy się o święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego za wstawiennictwem św. Franciszka z Asyżu. We wtorek wieczorem czcimy św. Antoniego z Padwy. Po mszach uczczenie relikwii świętych patronów.
  5. W tym tygodniu wspominamy:
  • Poniedziałek – wspomnienie obowiązkowe św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
  • Piątek – Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
  1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą urodziny, imieniny bądź jubileusze życzymy obfitości łask Bożych opieki Matki Bożej oraz szczególnego wstawiennictwa świętego Antoniego z Padwy.
  2. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy pana Józefa Pierchałę.

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


3 + jedenaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.