X niedziela zwykła – ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

09.06.2024 r.

 

 1. Dziękujemy Panu Bogu za świadectwo wiary, które złożyliśmy w Uroczystość Bożego Ciała i w czasie oktawy a także w Uroczystość Serca Pana Jezusa. Dziękujemy Duchowi Świętemu za to, że tchnął nasze serca do modlitwy, pojednania, przyjmowania Eucharystii i zamanifestowania naszej wiary w obecność Jezusa Chrystusa pod postaciami chleba i wina. Wyrazem tego był liczny i czynny udział we Mszy św. i procesji eucharystycznej. Na głębokie przeżywanie uroczystości złożyły się przygotowane ołtarze i przystrojone domy. Parafianom, którzy przygotowali ołtarze, wyrażamy serdeczne podziękowanie. Dziękujemy także: wszystkim osobom, które niosły sztandary, feletrony oraz figurki, strażakom niosącym baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty oraz rodzicom, którzy je prowadzili, lektorom i ministrantom, dzieciom pierwszokomunijnym oraz rocznicowym, paniom śpiewającym pieśni, kapłanom, siostrom zakonnym i bratu Markowi. Wszystkim za świadectwo wiary, przez udział w uroczystościach, składamy staropolskie „Bóg zapłać”. Oby łaska Pana, która na nas w te dni spływała, umocniła naszą wiarę i budowała jedność między nami, którzy wyznajemy wiarę w tego samego Boga i gromadzimy się przy stole eucharystycznym w naszej parafii.
 2. Drodzy parafianie 10 niedziela zwykła w naszej wspólnocie wiary okazuje się być raczej niezwykła. Na Mszy św. o godz. 11.00 gościmy bowiem O. Macieja Kaczmarczyka, który od wielu lat pracuje w Australii. Szanowny Jubilat obchodzi w tym roku 50 – lecie kapłaństwa. Cieszymy się, że O. Maciej zechciał obchodzić swój jubileusz kapłaństwa w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy szanownych parafian i gości a szanownemu Jubilatowi życzymy zdrowia, wszelkich łask Bożych, opieki Matki Najświętszej oraz świętych patronów.
 3. Jak wiemy nasza parafia uczestniczyła w 2. nocnym czuwaniu parafii dekanatu niedzickiego w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Dziękujemy z całego serca jako duszpasterze za świadectwo wiary i modlitwę przed obliczem Pani Jasnogórskiej wszystkim uczestnikom pielgrzymki.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele i święta o godz. 16.30.
 5. W poniedziałek w czasie wieczornej Mszy św. modlimy się o święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego za wstawiennictwem św. Franciszka z Asyżu. We wtorek wieczorem czcimy św. Antoniego z Padwy. Po mszach uczczenie relikwii świętych patronów.
 6. W tym tygodniu 13 czerwca przypada jak każdego miesiąca od maja do października dzień fatimski. Wieczorem gromadzimy się w naszej świątyni parafialnej by uczcić Matkę Bożą przekazującą orędzie swojej miłości w czasie objawień w Fatimie. O godzinie 17. 15 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Następnie odmówimy tajemnice różańca świętego, zaśpiewamy także litanię do Serca Jezusa i po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem ruszymy procesyjnie z figurką Matki Bożej Fatimskiej.
 7. W tym tygodniu wspominamy:
 • Wtorek – św. Barnaby, Apostoła;
 • Środa – w Prowincji Matki Bożej Anielskiej wspomnienie obowiązkowe bł. Męczenników: Narcyza Turchana, Krystyna Gondka, prezbiterów, Marcina Oprządka, Brunona Zembola, zakonników i 104 Towarzyszy Męczenników II Wojny Światowej;
 • Czwartek – Święto św. Antoniego z Padwy prezbitera i doktora Kościoła;
 • Piątek – Wspomnienie obowiązkowe bł. Michała Kozala, biskupa
  i męczennika;
 • Sobota – Wspomnienie obowiązkowe bł. Jolanty, zakonnicy.
 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą urodziny, imieniny bądź jubileusze życzymy obfitości łask Bożych opieki Matki Bożej oraz szczególnego wstawiennictwa świętego Antoniego z Padwy.
 2. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy pana Stanisława Waniczka.
 3. Zapowiedzi przedślubne. Sakramentalny związek małżeński w naszej parafii pragną zawrzeć: Adrian Krystian Galiniak, kawaler zamieszkały w Krempachach z Natalią Dominiką Waniczek, panną zamieszkałą w Dursztynie. Kto by wiedział o poważnych przeszkodach istniejących pomiędzy narzeczonymi proszony jest o poinformowanie odpowiednich instancji.
Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


17 − 7 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.