Wystąpili w Pińczowie

Zespół Honaj wyjechał do Pińczowa w sobotę 8 września, by już następnego dnia zatańczyć na pikniku Full Wypas.

Przez te 2 dni pobytu na pińczowskiej ziemi dzieci i młodzież z zespołu Honaj gościła Fundacja Złote Serca, której dyrektor Jacek Kapałka osobiście przybyłych przywitał. – Dziękuję, że przyjęliście nasze zaproszenie – mówił przed budynkiem fundacji. – Nie ukrywam, że jest w tym nie tyle palec Boży, co palec pracującego w naszej parafii, naszej szkole i przedszkolu o. Bartosza.
I rzeczywiście, do zorganizowania tego wyjazdu mocno przyłożył się pracujący niegdyś w Dursztynie franciszkanin, który nie dalej jak w maju tego roku, także z podopiecznymi Fundacji Złote Serca do naszej wsi przyjechał. Krótko po pozbyciu się bagaży i obiedzie cała grupa na czele z o. Bartoszem i dyrektorem Kapałką udała się na zwiedzanie Pińczowa. Były lody, spacer po mieście i stara, zabytkowa synagoga.

Sam promujący hodowlę owiec i walory smakowe jagnięciny piknik o wdzięcznej nazwie Full Wypas zorganizowano na terenie hali widowiskowo – sportowej w niedzielę. Jego inicjatorem był Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. A w programie znalazły się m.in.: występy Kół Gospodyń Wiejskich, stoiska z wyrobami regionalnymi, pokaz strzyżenia owiec, bezpłatny poczęstunek gulaszem z jagnięciny, występ zespołu Pieśni i Tańca “Furmani” i – jak ujęli to na plakacie organizatorzy – występ Górali Spiskich z Zespołu Regionalnego “Honaj”. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci. Była darmowa dmuchana zjeżdżalnia, malowanie buzi, gry i konkursy, a także tematyczne kolorowanki “101 owieczek.

A nasz zespół? Wrócił z Pińczowa nakarmiony wyborną jagnięciną, pełen dobrych wrażeń i z obietnicą zaproszenia za 2 lata 🙂

Zdjęcia: Ilona Babiak i o. Bartosz Prusiewicz OFM

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


cztery − 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.