A w szkole wigilijnie i koncertowo

19 dnia grudnia, tuż przed rozpoczęciem przerwy świątecznej, uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami prowadzącymi przygotowali małą akademię z okazji Świąt Bożego Narodzenia, okraszoną koncertem najpiękniejszych kolęd i pastorałek. (Wcześniej poszczególne klasy wraz z wychowawcami spotkały się na małym poczęstunku w ramach tradycyjnej wigilii).

Pani dyrektor, Małgorzata Sowa, tytułem wstępu przywitała wszystkich zgromadzonych – nauczycieli, księży, panią sołtys Stanisławę Sołtys, uczniów oraz przybyłych rodziców, składając im życzenia: zdrowych, szczęśliwych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

Następnie uczniowie klasy VI w składzie: Marta Sowa, Kamil Łopata i Wiktor Waniczek, wyrecytowali przed zgromadzonymi bożonarodzeniowe wiersze. Po tym poetyckim akcencie nadszedł czas na punkt kulminacyjny programu, a mianowicie koncert kolęd w wykonaniu poszczególnych klas.

Najpierw śpiewały najmłodsze klasy – 0 i I.  Maluchy przystrojone w mikołajkowe czapeczki wyglądały naprawdę przeuroczo, zbierając gromkie brawa od publiczności. Po nich uczniowie klasy II i III odśpiewali kolędę Anioł pasterzom mówił i Dzisiaj w Betlejem, IV  klasa – We wish you a Merry  Christmas oraz Pójdźmy wszyscy do stajenki, a V i VI  Przybieżeli do Betlejem pasterze.

Po części artystycznej nadszedł czas na nagrodzenie najpiękniejszych szopek i ozdób świątecznych. Odebrawszy zasłużone nagrody, wszyscy już mogli zawołać:

Żegnaj szkoło! Święta Bożego Narodzenia uważamy za rozpoczęte!!!

Autorzy zdjęć: Wiktor Waniczek i Kamil Rabiański

Facebook Comments