V niedziela zwykła – ogłoszenia

V Niedziela zwykła w ciągu roku. – 04.02. 2024 r.

  1. Bóg, choć jest po trzykroć Święty nie odrzuca biednych, grzesznych i słabych; „leczy złamanych na duchu i przewiązuje rany”. Przychodzi wciąż na nowo i umacnia nas swoje dzieci. Jego miłość ma moc uzdrawiania naszych grzechów i chorób, ale czy chcemy być uleczeni? Takie pytanie stawia przed nami dzisiejsze słowo Boże.
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej.
  3. Jutro, w poniedziałek św. Agaty, dziewicy. Starożytna tradycja głosi, że w czasie wybuchu wulkanu w rok po śmierci Agaty mieszkańcy miasta Katania na Sycylii zwrócili się o pomoc do swojej świętej rodaczki i zostali ocaleni. Na pamiątkę tego wydarzenia powstał zwyczaj błogosławienia wody oraz chleba,jako znaku dobroci. W naszej świątyni parafialnej to błogosławieństwo będzie miało miejsce na Mszy Świętej o 7.00 i 18.00. We wtorek wspomnienie obowiązkowe świętych męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy. W środę wspomnienie obowiązkowe św. Kolety z Corbie, dziewicy. W sobotę wspominamy św. Scholastykę, dziewicę.
  4. W poniedziałek w czasie wieczornej Mszy św. modlimy się o święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego za wstawiennictwem św. Franciszka z Asyżu. We wtorek wieczorem czcimy św. Antoniego z Padwy.
  5. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą urodziny, imieniny bądź jubileusze życzymy obfitości łask Bożych i szczególnej opieki świętych patronów a w szczególności Matki Bożej.
  6. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy pana Franciszka Hornika.

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


8 − jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.