V Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 7 maja 2023 r.

1. Dziś kolejna – piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił nas coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość Nieba.

Dzisiaj dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjmą P. Jezusa do swych serc o godz. 11.30. Dlatego Msza św. z godziny 11.00 wyjątkowo zostanie odprawiona o godz. 10.00. W naszych modlitwach polecajmy te dzieci, aby zawsze były wierne Chrystusowi, którego przyjmą pod postacią chleba.

2. W poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy więc prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.

3. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

4. Dlatego w tym dniu gromadzimy się u stóp Pani Fatimskiej. O godz. 17.15 na rozważanie tajemnic różańcowych, następnie nabożeństwo majowe i procesja z figurą M. B. Fatimskiej wokół kościoła.

5. Przypominamy, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!

6. W pierwszy piątek miesiąca zostały złożone ofiary na misje w kwocie 657 zł. Za wszelkie ofiary i dobroć składamy serdeczne podziękowanie.

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński mają zawrzeć następujące osoby:

  • Adrian Kaczmarczyk, kawaler zam. w par. tutejszej z Katarzyną Holla, panna z par. Matki Bożej Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach wyżej wymienionych osób w sumieniu zobowiązany jest to zgłosić w kancelarii parafialnej.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Artura Waniczka.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


2 × pięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.