Spotkanie gwardianów i wychowawców z Zarządem Prowincji

W dniach 10 – 11 września 2015 r. Dom Franciszkański p.w. św. Salwatora w Dursztynie gościł wychowawców oraz gwardianów polskich i zagranicznych klasztorów Zakonu Braci Mniejszych Prowincji Matki Bożej Anielskiej.

W posiedzeniu z Zarządem Prowincji uczestniczyli gwardiani klasztorów z Polski i Niemiec oraz przedstawiciele wychowawców. Spotkanie rozpoczęło się wieczorem 10 września od wspólnej kolacji poprzedzonej odśpiewaniem Nieszporów w kaplicy. Po posiłku zgromadzeni księża wysłuchali konferencji pt.: „Bądźmy świadkami miłosierdzia. Refleksja biblijno – teologiczna na progu nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia” wygłoszonej przez o. Edmunda Urbańskiego.

W drugim dniu spotkania porannej Mszy św. przewodniczył sam Minister Prowincjalny o. Rufin Maryjka, zaś homilię do współbraci wygłosił nasz dawny proboszcz o. Robert Prokopiuk.

Od godz. 9.00 rozpoczęła się robocza część spotkania.Więcej na temat porusznych na nim zagadnień dowiesz się, klikając w poniższy odnośnik:

http://ofm.krakow.pl/cms/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=490&cntnt01origid=15&cntnt01pagelimit=15&cntnt01returnid=59

Zdjęcia i źródło: http://ofm.krakow.pl

Facebook Comments