Rozesłanie kolędników misyjnych

W uroczystość Objawienia Pańskiego, tj. w święto Trzech Króli obchodzony jest Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci.

Od godz. 14.00 zaczną w naszej parafii kolędować misyjni kolędnicy. A ofiary przez nich zebrane przeznaczone zostaną na Krajowy Fundusz Misyjny. Z tego funduszu utrzymuje się m.in. Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, gdzie obecnie 34 osoby przygotowują się do posługi misyjnej. Po ukończeniu formacji na misje wyjedzie 17 kapłanów diecezjalnych, 3 kapłanów zakonnych, 9 sióstr zakonnych i 5 osób świeckich.

A praca na misjach, jak czytamy w listach misjonarzy, nie jest łatwa:

 …Warunki życia są tu tak trudne, że rodziny chcąc przetrwać, nie są już w stanie zadbać o rozwój chrześcijański czy ogólnoludzki swoich dzieci (…). Mieszkają w nędzy, cierpią głód i często opuszczają szkołę, szukając często pomocy w narkotykach. Ale są też takie dzieci, które zaangażowały się w nasze ruchy dziecięce i młodzieżowe i wzrastają w wierze i nadziei. Stają się zdyscyplinowane, przyjmują wartości chrześcijańskie i chętnie pomagają innym… (o. Dominique Savio Mundere, diecezja Byumba)

  …Z powodu ubóstwa wiele dzieci nie jest leczonych na czas i są wyłączone z życia społeczności…. (bp Chartine Nabnakujije, diecezja Byumba)

 …Dzieci z albinizmem, głuchonieme lub upośledzone społeczeństwo postrzega jako przekleństwo. Pozostawiane są bez jakiejkolwiek ochrony i edukacji. W regionie, który szczególnie ucierpiał z powodu ludobójstwa, dzieci same kierowały gospodarstwami domowymi. Wiele z nich zostało sierotami z powodu HIV/AIDS. Większość porzuca szkołę i błąka się po okolicy, żyje na ulicy. Żebrzą, wpadają w alkoholizm, przestępczość i «seksualne» włóczęgostwo… (bp Vincent Harolimana, diecezja Ruhengeri)

Po Mszy św. o godz. 11 o. Józef w uroczystym akcie rozesłał dziewczynki i chłopców przebranych za kolędników misyjnych. Prosił przy tym parafian o ich życzliwe przyjęcie i zapewnił, że wszystkie zebrane przez nich datki przekazane zostaną na rzecz misji. Prosił też, by chorzy i cierpiący modlitwami i ofiarowaniem cierpienia w intencji misji i misjonarzy wsparli misyjne dzieło Kościoła.

A tu już galeria z kolędowania.

Zdjęcia: Instytut Niepokalanej Matki Kościoła i Siostry Niepokalanki

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


2 × 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.