Pożegnaliśmy dziś o. proboszcza…

I jakby tego było mało, wraz z o. Józefem pożegnaliśmy też o. Arnolda. Uroczysta oprawa dzisiejszej Mszy św. –  choć piękna i podniosła, miała też głębszy i smutny wymiar…

O. Józef Kiełbasa przybył do Dursztyna przed sześcioma laty, zastępując na probostwie o. Jerzego Kulpę. Z kolei o. Arnold Potępa spędził w Dursztynie trzy lata, zastępując w funkcji wikariusza o. Damiana Bieńkowskiego. Decyzją nowego zarządu Prowincji Matki Bożej Anielskiej już na dniach o. proboszcz odjedzie do klasztoru w Pińczowie, a o. Arnold do klasztoru w Zakliczynie. Po zakończeniu Mszy św. o godz. 11 obaj usłyszeli dużo miłych słów, podziękowań i życzeń, a wszystko przy oprawie muzycznej, zapewnionej przez zespół regionalny “Honaj”.

I sporo było wzruszeń, bo łamały się głosy życzących, podobnie jak łamał się głos samego o. proboszcza. Korzystając z okazji, o. Józef podziękował wszystkim parafianom za żywą wiarę, życzliwość, piękny śpiew, znakomitą współpracę, miłe słowo i wszelkie dobro. W sposób szczególny wyraził zwłaszcza swoją wdzięczność sołtysce wsi Stanisławie Sołtys, Radzie Parafialnej, OSP, KGW, służbie liturgicznej ołtarza, siostrom niepokalankom, siostrom pasterzankom, p. Teresie Pitek za prowadzenie śpiewu, dyrektorce Szkoły Podstawowej w Dursztynie Małgorzacie Sowie, zespołowi “Honaj” za ich niezachwianą obecność, Krystynie Waniczek – redaktorce strony internetowej i innym.

Po przemowie o. proboszcza rozległy się w kościele gromkie brawa…

O. Józefowi i o. Arnoldowi życzymy wiele błogosławieństwa Bożego na nowych placówkach duszpasterskich, zapewniamy o pamięci w modlitwie i zapraszamy do Dursztyna jak najczęściej!

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


siedemnaście − 3 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.