Pogrzeb o. Alberta w środę 30 września

W piątek 25 września 2020 r. w godzinach porannych, w klasztorze w Krakowie – Azorach, odszedł do Pana – o. Albert Kazimierz Matuszyk OFM. Przeżył 82 lata, w Zakonie 63 lata, jako kapłan 54 lata.

Ceremonie pogrzebowe odbędą się w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Krakowie – Azorach w środę 30 września: o godzinie 11.00 Różaniec i Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji Zmarłego, o godzinie 11.30 Msza św. Ceremonie pogrzebowe na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie rozpoczną się 30 września o godzinie 13.00 (od bramy głównej).

Wyjazd osób chętnych z Dursztyna (zgłoszenia u o. proboszcza) o godz. 8.00 spod kościoła.

A oto kilka informacji z życiorysu śp. o. Alberta:

O. Albert Kazimierz Stanisław Matuszyk OFM urodził się 13 listopada 1938 r. w Ropie (powiat Gorlice, diecezja tarnowska). Do Zakonu wstąpił 26 września 1957 r. w Wieliczce, pierwszą profesję czasową złożył 27 września 1958 r. w Wieliczce, zaś profesję uroczystą 21 września 1962 r. w Krakowie. W latach 1959 –1966 studiował filozofię i teologię w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie, święcenia kapłańskie przyjął 26 marca 1966 r. w Krakowie z rąk ks. biskupa Juliana Groblickiego. Pełnił posługę duszpasterską jako spowiednik, rekolekcjonista, kapelan szpitala i katecheta oraz przełożony, wikariusz i ekonom domu, wikariusz parafii w klasztorach: w Krakowie św. Kazimierza, Krakowie – Bronowicach, Bieczu, Zakliczynie, Włocławku, Brzezinach, Koninie, Krakowie – Azorach, Jarosławiu, Chełmie i Dursztynie. Od grudnia 2012 r. należał do Wspólnoty w Krakowie – Azorach.

Polecajmy Panu Bogu w naszych modlitwach śp. o. Alberta Matuszyka OFM.

Źródło: ofm.krakow.pl

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


sześć + siedemnaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.