Pienińskie Lato z Zespołem “Honaj”

Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego w Nowym Targu działające przy Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu wraz z Miastem i Gminą Szczawnica w niedzielę 26 czerwca zorganizowało IV PIKNIK PROFILAKTYCZNY PT.: „W DIALOGU Z UMYSŁEM, CIAŁEM, SERCEM I DUCHEM”. Na pikniku gościnie wystąpiły dzieci i młodzież z Zespołu Regionalnego “Honaj”

Piknik promował dbanie o zdrowie psychiczne i dedykowany był zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Program obejmował występy zespołów muzycznych i tanecznych, gry i zabawy, animacje dla dzieci: bańki mydlane, malowanie twarzy, dmuchańce, mega klocki, warsztaty plastyczne, panele dyskusyjne nt. zdrowia psychicznego i metody terapii jaką jest otwarty dialog, konkursy z atrakcyjnymi i nagrodami.

Na pikniku byli dostępni specjaliści: psychoterapeuci, psychiatrzy, psychologowie, ratownicy medyczni, trenerzy profilaktyki realizujący warsztaty w szkołach, instytucjach i przede wszystkim asystenci zdrowienia – czyli osoby, które same przeszły kryzys psychiczny, odbyły szkolenie i teraz udzielają wsparcia.

W namiotach, a także podczas spacerów można było porozmawiać, poradzić się wykwalifikowanych specjalistów oraz zapoznać się z twórczością literacką i rękodziełem Asystentów Zdrowienia i uczestników Klubu Samopomocy.

Zdjęcia: Zespół “Honaj”

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


10 + osiemnaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.