Pięknieje nam wioska

Teraz, co prawda, jeszcze tego nie widać, bo centrum wsi przypomina zakopiankę latem 😉 Ale wkrótce będzie naprawdę pięknie!

W ostatnich dniach ruszyły z kopyta 2 równoległe inwestycje. Pierwsza to malowanie dachu kościoła i wykonanie nocnego podświetlenia naszej świątyni. A drugą jest planowane już od zeszłego roku oświetlenie dursztyńskiego “rynku”.

Dach będzie pokryty farbą dwukrotnie – wyjaśniał proboszcz o. Józef. – Z pierwszą częścią robót wynajęta firma powinna uwinąć się do odpustu parafialnego.

Wymalowana jest już wieżyczka z sygnaturką i spora połeć dachu od strony północy. Roboty będą kontynuowane od 18 czerwca tak, żeby zdążyć przed wspomnianym już wyżej odpustem. Drugie malowanie przewidywane jest dopiero na wrzesień.

Co do lamp podświetlających kościół to staną 2 w obrębie przykościelnego cmentarza – jedna na przeciw pamiątkowego krzyża misyjnego, a druga od południowej strony.

Z kolei oświetlenie centrum naszego “rynku” będą lampy podobne do tych, które stoją już w Nowej Białej.

Lamp będzie łącznie 6. Tak, żeby pięknie okalały centrum – wyjaśniał radny Krzysztof Waniczek.

 

Facebook Comments

2 Komentarze

  1. Witam ;miał malować p,Chmielak z Harklowej ,ale malują podwykonawcy z Suchego ,coś tu przekrętem czuć ,pozdrawiam

    • Drogi “Miśku”, to że pracę wykonują podwykonawcy, w ogóle o niczym nie świadczy. Sezon budowlany jest w pełni i firmy takie jak ta, mają tak duży natłok zleceń, że po prostu nie wyrabiają. Nie ma co węszyć afery 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


1 × 5 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.