Perła Spisza z tytułem “Zaczytane Przedszkole”!

Miło nam poinformować, że “Perła Spisza” – Przedszkole Sióstr Niepokalanek im. Mieczysławy Faryniak zdobyło certyfikat “Zaczytane Przedszkole” w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Konkurs przeprowadzono w okresie od 18 października 2023 r. do 15 marca 2024 r. Żeby spełnić jego zasady, trzeba było wykonać 5 spośród 8 zadań konkursowych.

Były nimi:

  • zorganizowanie „Rodzinnego Dnia Czytania Bajek”,
  • zorganizowanie konkursu plastycznego pt. ,,Moja wymarzona książka”, w realizację którego zaangażowali się także rodzice,
  • zapoznanie dzieci z zawodem bibliotekarza, drukarza, pisarza i księgarza – był wyjazd do biblioteki,
  • zorganizowanie przez przedszkolaków i ich rodziców „Domowego Dnia Postaci z Bajek”, podczas którego dzieci przebrały się za wybraną postać z bajki.
  • zorganizowanie domowej księgarni/biblioteki w swoich domach,

Wyzwanie nie ominęło też samej s. Łucji, która – chcąc sprostać formalnie wszystkim zadaniom – ukończyła 36-godzinny kurs pt. “Rozwijanie czytelnictwa u dzieci w wieku przedszkolnym”.

Certyfikat “Zaczytane przedszkole” wieńczy dumnie ściany przedszkola. A takie przygotowanie najmłodszych do samodzielnego czytania książek z pewnością zaowocuje w przyszłości!

GRATULUJEMY!

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


2 × dwa =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.