Ola i Patryk z I miejscem

Sobota 16 listopada 9 zespołom z terenu gminy Nowy Targ i 2 szkółkom muzycznym upłynęła bardzo pracowicie. Zmierzyły się ze sobą w XVI Przeglądzie Zespołów Regionalnych.

A do Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej zjechali: Honaj z Dursztyna, Zielony Jawor z Krempach, Młodzi Łopuśnianie z Łopusznej, Mali Horklowianie z Harklowej, Dębnianie z Dębna, Nasa Śleboda z Knurowa, Jaferniocek z Ostrowska, Mali Gronkowianie z Gronkowa, Podhalanie z Ludźmierza i szkółki muzyczne z Krauszowa i Lasku. Ocenie podlegały: gra na skrzypcach i basach, śpiew solo, taniec solo, śpiew grupowy i taniec zbójnicki.

A jury w składzie: Danuta Majerczyk – etnomuzykolog, Benedykt Kafel – etnograf i Michalina Wojtas – choreograf miało, co robić, bo w 2 kategoriach – dziecięcej i młodzieżowej –  obejrzało aż 57 prezentacji, z czego: 12 śpiewaków solowych, 16 grup śpiewaczych, 16 par tanecznych, 8 muzyk i 5 grup tańca zbójnickiego.

Na pełne wyniki trzeba jeszcze poczekać, ale już wiadomo, że młodzieżowa para taneczna – Aleksandra Waradzyn i Patryk Sowa w kategorii: taniec solowy zajęli 1. miejsce!!

Zdjęcia: Grzegorz Guroś

 

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


9 − 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.