O ośladzie, czyli znakach z zaświatów, opowiada w TVN KGW Dursztyn

Wielu oślady doświadczyło, niewielu chce o niej mówić. Zobaczcie, co o tym niezwykłym, wywołującym gęsią skórkę przeżyciu, mówią panie z naszego KGW.

Zrealizowany przez Dzień Dobry TVN reportaż pt. “Oślady to znaki z zaświatów. Dlaczego ludzie w nie wierzą jest pokłosiem artykułu pt. Bliscy dają nam znać, kiedy umierają” autorstwa Beaty Zalot, redaktorki Tygodnika Podhalańskiego, w powstaniu którego miałam przyjemność uczestniczyć.

Po opublikowaniu artykułu temat oślad, tj. znaków, które dają nam nasi bliscy, gdy odchodzą, zaaferował tak wielu, że znalazł swoją realizację i pogłębienie w nakręconym pod koniec listopada materiale programu Dzień Dobry TVN.

W każdej spiskiej i podhalańskiej rodzinie jest przynajmniej jedna taka historia dotycząca oślad – znaków dawanych nam przez duszę zmarłej osoby, najczęściej w momencie śmierci. Stukanie w drzwi lub w okno, spadające ze ścian obrazy czy manifestowanie swojej obecności przez głośny, trudny do zidentyfikowania dźwięk, czasem zrzucenie lub rozbicie jakiegoś przedmiotu.

– Większość takich znaków doświadczyła, jednak wielu wstydzi się o tym mówić ze strachu przed wyśmianiem. My niczego się nie boimy i odważnie opowiadamy wielopokoleniowo o naszych doświadczeniach – zapewnia przewodnicząca koła Sylwia Bednarczyk, zachęcając do obejrzenia nagrania.

Całe nagranie można obejrzeć pod: https://dziendobry.tvn.pl/gorace-tematy/oslady-to-znaki-z-zaswiatow-dlaczego-ludzie-w-nie-wierza-st7630565

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


1 × dwa =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.