Modernizacja remizy

W ostatnim czasie wiele zmieniło się w naszej remizie. A wszystko za sprawą gruntownego remontu świetlicy wiejskiej i zamontowania na dachu instalacji fotowoltaicznej.

Pomieszczenia świetlicy wiejskiej za sprawą Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej  zostały zmodernizowane i odświeżone. Sale przeznaczone do zabawy pomalowano na przyjemny dla oka błękitny kolor, a korytarze na pomarańczowo. To, co najbardziej ucieszyło jednak prowadzącą zajęcia świetlicowe Edytę Knurowską, to nowe półki na książki i zabawki oraz regały na zapleczu ułatwiające utrzymanie porządku. – Teraz łatwiej nam będzie to wszystko ogarnąć. Każda rzecz znajdzie swoje miejsce. A materiałów do prac plastycznych – bloków, kredek, farb i innych mamy sporo – zaznaczała podczas rozmowy.

W zorganizowanych na nowo pomieszczeniach świetlicy udało się też wygospodarować osobny pokoik dla miłośników gier planszowych i kącik czytelniczy. Na razie przez wzgląd na wprowadzone obostrzenia świetlica pozostaje zamknięta. Ale – jak wszystko pójdzie dobrze – dzieci wrócą do niej 17 stycznia.

Ten remont to zasługa Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej, któremu świetlica wiejska w Dursztynie podlega. Pragnę w tym miejsce złożyć na ręce p. Józefy Kuchty, dyrektorki GOK serdeczne podziękowania – podkreślała sołtys wsi Stanisława Sołtys

Z kolei do utrzymania komfortu cieplnego w świetlicy i w innych pomieszczeniach remizy przyczyni się bez wątpienia instalacja fotowoltaiczna zamontowana już w listopadzie 2020 r. na południowej stronie dachu. Jej koszt wyniósł 120 tys. zł, z czego kwotę 30 tys zł udało się pozyskać z dotacji celowych, drugie 30 tys. zł przekazał Urząd Gminy Nowy Targ, a pozostałe 60 tys. zł to środki z funduszu sołeckiego. Dodatkowo Urząd Gminy Nowy Targ przekazał jeszcze tys. zł na uporządkowanie sposobu rozliczania pomieszczeń remizy. Teraz rachunki za ogrzewanie nikomu nie będą już straszne.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


jeden × 5 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.