Krzysztof Waniczek – nasz kandydat do Rady Gminy Nowy Targ

Krzysztof Waniczek to kandydat na radnego Gminy Nowy Targ z Dursztyna. O mandat ubiega się z ramienia KWW Samorządność Wiejska.

Sam o sobie mówi, że nie dba o rozgłos i nie jest medialny, a o człowieku najlepiej świadczą nie słowa i aspiracje, ale czyny.

Krzysztof jest emerytowanym policjantem, który swoją życiową misję służby społeczeństwu kontynuuje również po zakończeniu kariery zawodowej. Od 2005 r. pełni funkcję społecznego kuratora sądowego przy Sądzie Rejonowym w Nowym Targu. I czyni to z należną pasją i zaangażowaniem!

– Moje zaangażowanie w sprawy sądowe jest dowodem na troskę o sprawiedliwość i bezpieczeństwo w społeczności. Aktywnie wspieram też szkołę podstawową w Dursztynie jako konserwator, angażując się w sprawy edukacyjne i rozwój młodych pokoleń. Jako ojciec trójki dzieci doskonale rozumiem, jak istotne jest wsparcie w kształtowaniu przyszłości najmłodszych mieszkańców – zapewnia z przekonaniem.

W 2002 r. został współzałożycielem Ludowego Klubu Sportowego “WICHER” Dursztyn, którym kierował przez 18 lat jako prezes. Dzięki jego zaangażowaniu oraz współpracy z innymi osobami klub stał się nie tylko miejscem aktywności fizycznej, ale również centrum społeczności, integrującym wszystkich mieszkańców.

Ale sport, szkoła, sprawy sądowe i bezpieczeństwo najmłodszych to tylko część aktywności Krzysztofa Waniczka. Od 2003 r. nieprzerwanie jest członkiem rady sołeckiej Dursztyna, wnosząc swoje doświadczenie i wiedzę na temat lokalnych spraw w istotę zarządzania wioską. Od 2005 r. pełni też funkcję w zarządzie Wspólnoty Urbarialnej w Dursztynie, a od 2008 r. prezesuje tej organizacji. Jest też przewodniczącym komisji rewizyjnej Spółki Wodnej w Dursztynie.

– Jako radny od 2014 r., przez dwie kolejne kadencje, dumnie reprezentuję swoją rodzinną wieś Dursztyn. Moja praca na rzecz dobra mieszkańców, poparta doświadczeniem, uczciwością i zaangażowaniem sprawia, że jestem dobrym kandydatem do ponownego pełnienia funkcji radnego – przekonuje.

Krzysztof Waniczek jest człowiekiem posiadającym głęboką wiedzę na temat potrzeb i wyzwań lokalnej społeczności. Oddając swoje życie służbie innym, pragnie kontynuować swoją misję pomocy jako członek Rady Gminy, dbając o dobro wspólne i rozwój całej naszej społeczności.

Wybory do Rady Gminy Nowy już w niedzielę 7 kwietnia.
Zagłosujmy na WIEDZĘ, DOŚWIADCZENIE i ZARADNOŚĆ!

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


szesnaście − 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.