Kandydatki do Rady Powiatu Nowy Targ – kalejdoskop wyborczy

Prezentujemy mini kalejdoskop wyborczy na kilka dni przed wyborami do Rady Powiatu Nowy Targ. Z Dursztyna o mandat radnej powiatowej starają się dwie kandydatki:

1. Ewa Samek – kandydatka do Rady Powiatu Nowy Targ z ramienia KWW Razem Podhale Spisz Orawa.

Ewa jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Od 30 lat zawodowo związana z Pocztą Polską. Obecnie pracuje jako kierownik zmiany w Urzędzie Pocztowym w Nowym Targu. Od 9 lat jest wdową. W codziennym życiu i w pracy często styka się z problemami zwykłych ludzi. Uznała, że w końcu przyszedł czas wykorzystać tę wiedzę w konkretnym działaniu.

Jestem mieszkanką Dursztyna – tutaj urodziłam się, skończyłam szkołę, mieszkam i pracuję. Jestem zwykłym mieszkańcem naszego regionu. Przez ostatnie lata wiele się u nas zmieniło – wiele na plus, jednak dużo można jeszcze zrobić… – podkreśla.

Jako radna zamierza:

  • zwrócić uwagę na potrzebę ciągłego doskonalenia kształcenia zawodowego oraz dostosowanie go do potrzeb rynku pracy jako strategię, która umożliwi młodym ludziom start w dorosłe życie i związanie się na stałe z regionem,
  • wspierać działania związane z poprawą bezpieczeństwa na drogach – zarówno kierowców jak i pieszych – poprzez remonty dróg oraz budowę chodników,
  •  wspomagać inicjatywy służące rozwojowi turystyki i zdrowego trybu życia w regionie poprzez pokazanie potencjału całego regionu,
  •  promować powiat nowotarski

Liczę na Wasze wsparcie wyrażone oddanym głosem 7 kwietnia w wyborach do Rady Powiatu Nowotarskiego Okręg nr 3 Gminy Nowy Targ i Szaflary. Razem – możemy osiągnąć wiele!

 

2. Ilona Babiak – kandydatka do Rady Powiatu Nowy Targ z ramienia KWW Prawica Powiatu Nowotarskiego.

Ilona ma 31 lat i jest mamą trójki dzieci. Od 10 lat jest mężatką. Z zawodu jest ratownikiem medycznym. Pracowała na Oddziale Ratunkowym w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym oraz w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego w Nowym Targu. Ukończyła studia podyplomowe “Otwarty dialog i rozwój sieci społecznych w sytuacji kryzysu psychicznego” oraz dwuletnie studium kwalifikacyjne z zakresu tańca ludowego w Krakowie, dzięki któremu została instruktorem i choreografem Zespołu Regionalnego Honaj z Dursztyna.

Od 2010 r. pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi z Dursztyna, szerząc kulturę spiską w kraju i za granicami państwa, organizując wyjazdy na festiwale w towarzystwie różnych zespołów z okolicy.

Uwielbiam pracę z ludźmi, to oni motywują mnie do działania! Stawiam sobie cele, które małymi krokami spełniam – zapewnia.

Najnowszą inicjatywą Ilony Babiak jest  założenie Stowarzyszenia Przyjaciół Spisza “Twarda Skała”, gdzie we współpracy z muzykami, KGW  oraz osobami zaangażowanymi w życie społeczne Dursztyna, będzie realizować projekty w celu utrzymania tradycji dla kolejnych pokoleń.

 

 

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dziesięć + 11 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.