IV niedziela zwykła – ogłoszenia

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2024 r.

  1. Gromadzimy się na Mszy Świętej, aby karmić się Ciałem Chrystusa i wsłuchiwać się w Jego słowo. Warto sobie dziś uświadomić ogromną moc Bożego słowa. Usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii, jak Pan Jezus swoim słowem wypędził demona z opętanej osoby. Również do nas Chrystus chce przemawiać, aby uwalniać nas od tego wszystkiego, co nas zniewala i ogranicza. Wsłuchujmy się więc z uwagą w liturgię słowa, aby przyniosła ona w nas swój zbawienny owoc. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na inwestycje parafialne.
  2. Siostry Niepokalanki zapraszają wszystkich na Misterium Bożonarodzeniowe pt.: „Maryja – Matka Jezusa”. W wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych dzisiaj o godz. 14.00 w budynku przedszkolnym.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosimy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne w czasie nabożeństwa o godz. 17. 30. W pierwszy piątek modlimy się w intencjach misyjnych Kościoła i wspieramy misjonarzy ofiarami w czasie porannej i wieczornej Mszy św. W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 8.00. W pierwszy piątek o godz. 17. 30 nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym dniu przypada także ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO. Błogosławieństwo świec na Mszach o godz. 7.00 i 18.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę o godz. 18.00. Dzieci przynoszą ze sobą specjalne świece do poświęcenia. Zgodnie z tradycją jest to ostatni dzień w którym śpiewamy kolędy i w kościele jest świąteczny wystrój. W związku z tym na końcu wieczornej Mszy św. pobłogosławimy wiernych figurką Pana Jezusa ze żłóbka. W pierwszą sobotę miesiąca dziękujemy Maryi za jej wstawiennictwo. Nabożeństwo dziękczynne wieczorem o godz. 17.30.
  4. W poniedziałek w czasie wieczornej Mszy św. modlimy się o święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego za wstawiennictwem św. Franciszka z Asyżu. We wtorek wieczorem czcimy św. Antoniego z Padwy.
  5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy we wtorek św. Hiacyntę Mariscottti, dziewicę, w środę św. Jana Bosko, prezbitera.
  6. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Zatem po mszach wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  7. Dnia 2 lutego w naszym franciszkańskim klasztorze przy ul Senatorskiej w Warszawie, zakończymy obchody 800 – lecia Greccio. To ostatni dzień w którym z tej okazji można będzie uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, wraz z odmówieniem specjalnej modlitwy, która wywieszona jest w naszej gablocie przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości osobistego uświęcenia.
  8. Od 2 lutego będzie można zobaczyć w kinach w całej Polsce początek czwartego sezonu serialu „Tche Chosen”. To serial, który w oryginalny sposób ukazuje życie Jezusa i apostołów. To także fenomen, który przyciąga miliony widzów na całym świecie. Dotychczas został obejrzany w aplikacji ponad 400 milionów razy, w ponad 60 językach. Zachęcamy do uczestnictwa w tym szczególnym wydarzeniu.
  9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą urodziny, imieniny bądź jubileusze życzymy obfitości łask Bożych i szczególnej opieki świętych patronów a w szczególności Matki Bożej.
  10. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy panią Elżbietę Knurowską.

 

Osiemsetna rocznica „Bożego Narodzenia w Greccio”

Modlitwa jubileuszowa

Dziecię Jezus przychodzisz do nas z nieba, aby przynieść nam zbawienie Rodzisz się z Maryi Dziewicy w ubogim żłóbku w Betlejem i obdarzasz świat swoim pokojem. Jesteś wśród prostych pasterzy, przychodzą do ciebie królowie, przychodzę i ja, podobnie jak św. Franciszek z Asyżu z otwartym sercem i gorącą wiarą. Przyjmij Panie mój pokłon i moją skromną modlitwę: Niech Twoje błogosławieństwo towarzyszy Kościołowi, Ojczyźnie, mojej rodzinie, bliskim, a także wszystkim potrzebującym i uciskanym. Ześlij Boże Dziecię swoje łaski zwłaszcza dzieciom, rodzicom, dziadkom. Obdarz swoją Miłością każdego człowieka, który przez Ciebie został odkupiony. Niech prawda o twoim Wcieleniu przyniesie światu nadzieję i radość. Niech w ludzkich sercach zapłonie na zawsze Twa Miłość. Amen.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


18 − pięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.