IV Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

– 21.04.2024 r.

  1. Czwarta niedziela wielkanocna – nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza jest przeżywana w Kościele katolickim jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Kościele w Polsce rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania do szczególnej służby w Kościele pod hasłem „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie mój Syn”. W naszych modlitwach pamiętajmy w tym szczególnym czasie o osobach rozeznających swoje powołanie. W czytanej dzisiaj ewangelii słyszymy słowa o Dobrym Pasterzu, który „daje życie swoje za owce”. Więź z Jezusem, Dobrym Pasterzem opiera się na słuchaniu Jego głosu. Kto z wiarą przyjmuje Jego słowo i idzie za Nim, jest Jego uczniem i będzie tam, gdzie On jest, na uczcie niebieskiej, której przedsmak doświadczamy w tej Eucharystii.
  2. We wtorek – 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. W czwartek – 25 kwietnia święto św. Marka, Ewangelisty.
  3. W poniedziałek w czasie wieczornej Mszy św. modlimy się o święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego za wstawiennictwem św. Franciszka z Asyżu. We wtorek wieczorem czcimy św. Antoniego z Padwy. Po nabożeństwach uczczenie relikwii świętych patronów.
  4. Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski na IV niedzielę wielkanocną wydał edykt dotyczący rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Sługi Bożej Heleny Agnieszki Kmieć. Edykt został wywieszony w gablocie naszego kościoła na tablicy ogłoszeń. Można się tam z nim zapoznać.
  5. Wszystkim, którzy w tym kolejnym tygodniu wielkanocnym obchodzić będą urodziny, imieniny bądź jubileusze życzymy szczególnej opieki świętych patronów a w szczególności Matki Bożej.
  6. Zgodnie z wieloletnim zwyczajem, zwracamy się jako duszpasterze posługujący w parafii a także w imieniu rady parafialnej z prośbą do naszych parafian o ofiary na prąd, kwiaty i posługę. W dniu dzisiejszym przedstawiciele rady parafialnej roczną składkę na ten cel będą zbierać od godziny 13.00 do godziny 14.00 w remizie strażackiej. Wysokość składki nie zmienia się i jest taka sama jak w ubiegłym roku: na prąd od rodziny po 130 zł, na kwiaty po 70 zł, na posługę po 80 zł. Osoby samotne będą proszone o opłacenie połowę tych stawek. Jak wiecie drodzy parafianie z tych pieniędzy opłacane są coraz większe rachunki za prąd, kupowane kwiaty i wszelkiego rodzaju ozdoby upiększające wnętrze naszej świątyni parafialnej. Natomiast w ramach posługi prowadzone są najpotrzebniejsze zakupy sprzętów liturgicznych oraz zobowiązania finansowe związane z funkcjonowaniem zakrystii czy cmentarza. Już teraz dziękujemy za zrozumienie oraz życzliwość. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na naszą prośbę i w ten sposób zadośćuczynią jednemu z przykazań kościelnych mówiącym o tym, że należy „Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła”.
  7. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy panią Agnieszkę Bigos
Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


cztery × 5 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.