Informacja Urzędu Gminy w sprawie segregacji śmieci

Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowy Targ,

podczas zbiórki odpadów komunalnych prowadzone są kontrole poprawności segregowania śmieci przez mieszkańców. Ci mieszkańcy, którzy nie stosują się zasad określonych w Regulaminie utrzymania czystości i porządku w Gminie Nowy Targ, dostaną ostrzeżenia w postaci żółtych kartek.
Żółta kartka jest rodzajem ostrzeżenia, że w przypadku kolejnych nieprawidłowości w segregacji trzeba będzie liczyć się z karami finansowymi, stanowiącymi dwukrotność deklarowanych opłat za śmieci.

W związku z powyższym przypominamy zasady segregacji odpadów w Gminie Nowy Targ.

Worek żółty:
Metale i tworzywa sztuczne – plastikowe butelki i opakowania po żywności, plastikowe worki, reklamówki, opakowania po środkach czystości, opakowania wielomateriałowe (np. kartony po napojach, mleku), metalowe puszki, drobny złom żelazny, styropian (niebudowlany).

Worek niebieski:
Papier – niezatłuszczone opakowania z papieru, kartonu, torby i worki papierowe, gazety i czasopisma, katalogi i ulotki, papier biurowy, zeszyty i książki, papier pakowy.

Worek zielony:
Szkło – szklane butelki i słoiki po napojach i żywności, szklane opakowania po kosmetykach (jeżeli nie są wykonane z trwale połączonych kilku surowców).

Worek brązowy:
Bio – odpadki warzywne i owocowe (obierki itp.), resztki jedzenia (bez mięsa i kości), fusy po kawie i herbacie, trawa, rozdrobnione gałęzie.

Worek szary:
Popiół i żużel z palenisk domowych.

Pojemnik lub worek czarny:
Odpady zmieszane – zatłuszczony papier, zabrudzone folie, zużyte ręczniki i papierowe chusteczki, papier lakierowany i powleczony folią, artykuły higieniczne (np. pieluchy), szkło stołowe, ceramika, porcelana, kryształy, szkło żaroodporne, lustra, mięso, kości i ości, worki z odkurzaczy.

Odpady budowlane i rozbiórkowe oraz inne problemowe odpady, których nie można umieszczać w pojemnikach/workach, mieszkańcy Gminy Nowy Targ a dokładnie osoby na które została złożona deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi lub osoby które zostały na piśmie przez nie upoważnione – po okazaniu dokumentu tożsamości pracownikowi administracyjnemu PSZOK mogą nieodpłatnie oddawać do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych – (Łopuszna – obok oczyszczalni ścieków, Trute- obok oczyszczalni ścieków).

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


szesnaście − pięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.